کدخبر : 16721 |

مساجد باید به کانون فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و علمی نسل جوان و نوجوان تبدیل شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنیمروز، مراسم کلنگ زنی ساخت حسینیه در شهرستان نیمروز با حضور محمد جهانتیغ نماینده آیت الله سیستانی، امام جمعه نیمروز، سرهنگ علی محبی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیمروز و مسئولین برگزار شد.

مسجد جامع سیدالشهدا ادیمی قدیمی ترین مسجد شهرستان نیمروز با قدمت نزدیک به ۱۰۰ سال است و کلیه مراسمات مذهبی و تعزیه خوانی در این مسجد برگزار می شود.

در سال های اخیر با توجه به رشد جمعیت و ارتقای شهر ادیمی به شهرستان، برگزاری مراسم عزاداری در این مکان مشکلاتی برای هیات های مذهبی به همراه داشته و احداث حسینیه در کنار مسجد احساس می شد.

احداث حسینیه سود و پاداش اخروی در پی دارد

محمد غفران جهانتیغ نماینده آیت الله سید حسین سیستانی در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساخت حسینیه در گفتگو با خبرنیمروز اظهار داشت: پس از بازدید مسجد موضوع کمبود فضا را با آیت الله سیستانی مطرح کردیم وی افزود: برای ساخت حسینیه با زیربنای ۲۰۰ متر مربع در این شهرستان اقدام کنید.

وی با اشاره به اینکه احداث حسینیه کاری است که سود و پاداش اخروی در پی دارد افزود: ان شاءالله بتوانیم در کارهای خیر مشارکت کرده و رضایت الهی را بدست آوریم.

نماینده آیت الله سیستانی با اشاره به اقدامات انجام شده در این منطقه اظهار داشت: در شهرستان نیمروز چند پروژه دیگر از جمله روستای الله آباد، مسجد روستای شوکت سارانی و مسجد حضرت علی (ع) روستای نورمحمد در حال انجام و اتمام است.

وی ضمن تاکید بر توجه بیش از پیش به سیستان تصریح کرد: متاسفانه با توجه به خشکسالی و نبود صنایع تبدیلی، سیستان با رکود مواجه شده است.

جهانتیغ با بیان اینکه مسجد قلب طپنده جهان اسلام و جایگاهی برای عبادت است، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا مساجد تبدیل به کانون فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و علمی نسل جوان و نوجوان ما شود.

نماینده آیت الله سیستانی با اشاره به عظمت و جایگاه مسجد در دین مبین اسلام اذعان داشت: بهترین نقطه در کره زمین مسجد است که از عظمت بسیار بالایی در نزد خدای متعال برخوردار است.

وی با بیان اینکه امیدواریم کار ساخت این حسینیه در کمتر از یک ماه به اتمام برسد، ابراز داشت: آیت الله سیستانی فرزند سیستان است و به مشکلات منطقه بخوبی واقف است و خود را موظف می داند به هر طریقی به سیستان کمک کند.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :