کدخبر : 16628 |

لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری در بقاع متبرکه


حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج‌، اظهار کرد: بقاع متبرکه از جمله اماکنی میباشد که سالانه پذیرای میلیون‌ها مسافر و گردشگر است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، حضور مسافران و گردشگران در بقاع متبرکه را فرصت مهمی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان بیان کرد و افزود: باید تلاش شود تا خدمات مناسبی به این مسافران ارائه داد.

وی با اشاره به نزدیک بودن ایام عید، گفت: سالانه میلیون‌ها مسافر در چنین ایامی در بقاع متبرکه استان حضور داشته و تعطیلات را می‌گذرانند.

این مسوول با اشاره به وجود حدود ۳۰۰ امامزاده در استان، گفت: باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرده و از آنها بهره کافی را ببریم.

جنتی‌پور، ادامه داد: بقاع متبرکه فرصتی مناسب برای معرفی استان و پتانسیل‌های گردشگری آن است و می‌توان از این ظرفیت مهم برای توسعه اقتصاد و گردشگری استفاده کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امکانات موجود در این مکان‌های مقدس برای خدمات‌دهی مطلوب به مردم کافی نیست، یادآور شد: گاهی در برخی از این اماکن امکانات بسیار محدود است.

وی بر توجه و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در بقاع متبرکه تاکید کرد و گفت: امیدواریم با همکاری اداره کل گردشگری بتوانیم خدمات خوبی به مسافران و گردشگران ارائه دهیم.

جنتی‌پور با اشاره به آمار بالای حضور مسافران و گردشگران در بقاع متبرکه، خاطرنشان کرد: درآمد بدست آمده از این اماکن جوابگوی رسیدگی و ساماندهی این فضاها نیست.

وی ادامه داد: توجه به ساماندهی و تجهیز زائرسراها، سرویس‌های بهداشتی و سکوهای استراحت برای مسافران از جمله موارد مورد توجه در این محل‌ها است که تامین آنها هزینه بالایی دارد و نیاز است دیگر دستگاه‌ها در ساماندهی و تجهیز این موارد همکاری و توجه کافی داشته باشند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در پایان توسعه زیرساخت‌های رفاهی و گردشگری در مناطق مختلف را از ضروریات مهم و مورد توجه عنوان کرد و بیان داشت: توسعه گردشگری علاوه بر جذب گردشگران بیشتر در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری موثر است.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :