کدخبر : 16711 |

جامعه‌ایی که ولی امر از مردمش راضی نباشد ساقط می‌شود/ آیت‌الله هاشمی اعتقاد به ولایت داشت و روی اعتقادش ایستاد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام امروز در مجلس بزرگداشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که در مصلای بزرگ شهرکرد برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال شخصیت گران‌قدر، چهره خدوم و انسانی که عمری را در کنار انقلاب اسلامی سپری کرد، اظهار کرد: برای این عزیز سفر کرده از سوی خداوند غفران طلب می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های استانی، همه اقشار و آحاد مردم امروز در این مراسم حضور دارند، افزود: آنچه اراده پروردگار متعال در عالم هستی است فقط و فقط یک‌چیز است و آن اینکه بشر بپذیرد حاکم فقط خداست.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید مراقب باشید برخی انسان‌ها درصدد فتنه و زیر سؤال بردن حق حاکمیت خدا هستند، ادامه داد: برای اجرای احکام الهی باید ولایت باشد تا احکام خدا را اجرا کند، در این رابطه نیز خداوند در قرآن می‌فرماید مولا خداست و مردم تحت ولایت خداوند هستند.

نکونام اضافه کرد: وقتی خدا ولایتش را بر عهده پیامبرش قرار می‌‌دهد باید مردم تحت اوامر وی باشند، بعد از پیامبر هم زمام امور به دست ولی‌فقیه سپرده می‌شود که بازهم خدا می‌فرماید نباید از ولایت‌فقیه عدول شود، مراقب باشیم تحت هواهای نفسانی، گروه‌ها و جبهه‌ها، فتنه‌ها و… قرار نگیریم.

امام‌جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه وقتی جامعه‌ایی شکل می‌گیرد همه باید تلاش کنند ولی امرشان از آن‌ها راضی باشد، تصریح کرد: جامعه‌ایی که ولی امرشان از مردمش راضی نباشد ساقط می‌شود، نکته اساسی که باید دغدغه جدی همه باشد این است که از ولی امر جامعه فاصله نگیریم.

نکونام با اشاره به اینکه مبادا پلی شویم برای حضور بیگانگان در کشور گفت: نباید مأموران و والیان به گونه‌ایی عمل کنند که رهبر جامعه مجبور شود وارد عمل شود.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی‌هایی در شخصیت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی بود که قسمتی از این ویژگی‌ها در شخصیت وی تبلور داشت، اولین خصوصیت شخصیتی رئیس فقید تشخصی مصلحت نظام ثبات در دیدگاه بود که باعث می‌شد روی مواضع خود بایستد و از آن‌ها دفاع کند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اهل این نبود که هرروز زیر یک پرچم باشد در واقع به دنبال رنگ‌به‌رنگ شدن نبود، کلام نظام و حفظ کلیت نظام برای وی خط قرمز بود، خون‌دل خورد و سختی کشید اما ایستادگی کرد.

نکونام با بیان اینکه رئیس فقید تشخیص مصلحت نظام اعتقاد به ولایت داشت و روی اعتقادش ایستاد، این کار برای او بسیار سخت بود چراکه فشاری دوطرفه به وی وارد می‌شد و انتظارات زیاد بودند، بعضاً کارهایی انجام می‌دادند که باعث مشوش شدن اذهان جامعه می‌شد مثل نامه‌ایی که به رهبری نوشتند.

وی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از همت والا و نظر بلندی بهره‌مند بودند و با وسعت نظر به مسائل نگاه کرده و وارد عمل می‌شدند، همچنین سعه‌صدر زیادی داشتند و صبور بودند برخلاف برخی مسؤولان که زود از کوره در می‌روند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رئیس فقید تشخیص مصلحت نظام منصف بود و قضاوتش بر مبنای انصاف بود، گفت: این استان حول محور دین، ولایت و نظام متحد هستند، این استان بشدت نیازمند وحدت است لذا باید انتقادمان دلسوزانه باشد و خط و نشان علیه یکدیگر نکشیم.

نکونام یادآور شد: هم کشور وهم چهارمحال و بختیاری نیازمند وحدت است پس باید همه تلاش خود را در این خصوص انجام دهیم.

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :