کدخبر : 16668 |

برگزاری کارگاه آموزشی حفظ، ترتیل قرائت قرآن در سنندج


کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی و تعمیق باورهای دینی بین جوانان و نوجوانان باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان و توسعه همه جانه جامعه خواهد شد.

وی افزود: در این راستا دبیرخانه کانون‌های مساجد فعالیت‌های مستمری را در بخش توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه به انجام رسانده است که به دلیل حضور جوانان و نوجوانان در این کلاس ها می توان گفت کارها مؤثری بوده است.

گلباغی از برگزاری کارگاه آموزشی حفظ، ترتیل وقرائت قرآن با حضور مربیان قرآن اعضای کانون‌های فرهنگی- هنری مساجد شهرستان سنندج به مدت ۲۵جلسه  از ۱۹ دی ماه خبر داد و بیان کرد: امیدواریم این ککارگاه نیزمورد استقبال مربیان کانون های مساجد قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه جلسات کارگاه آموزشی قرآنی هر هفته در سه رشته حفظ، ترتیل و قرائت قرآن کریم برگزار می‌شود، بیان کرد: فخری زارعی، کژال پورجلالی و ژاله حیدری‌مقدم  سه نفر از مربیان مجرب استان کار آموزش در این کارگاه را برعهده دارند.

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان یکی از راه‌های برقراری انس دایمی با قرآن کریم و بهره مندی از آن را حفظ آیات نورانی قرآن دانست و عنوان کرد: کارگاه‌ها آموزشی قرآن با هدف ارتقای فرهنگ قرآنی توسعه و ترویج و تقویت انس دایمی با قرآن در جامعه صورت می‌گیرد.

وی افزود: برگزاری کلاس‌های این کارگاه هر هفته در روز پنج شنبه برگزار می‌شود که در پایان آزمون پایان دوره برگزار و به شرکت کنندگان گواهی آموزشی اعطا می‌شود.

گلباغی یادآور شد: در پایان یادآور شد: حفظ و تلاوت مستمر موجب انس دایمی با قرآن خواهد شد و همین امر به عنوان یک استراتژی اثربخش و نقش آفرین در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان می‌تواند اثرگذاری داشته باشد.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :