کدخبر : 16589 |

تمام دستگاه‌ها برای توسعه مطلوب گردشگری وفاق داشته باشند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، شاپور رستمی؛ معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در جلسه کارگروه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گفت: باید وفاق و همکاری بین همه دستگا‌ه‌های اجرایی در جهت توسعه مطلوب گردشگری با نگاه به قابلیت‌های استان بیش از پیش توسعه یابد چرا که معتقدیم به دلیل بحران خشکسالی و کم آبی و سایر معضلات جامعه، تنها راه برون رفت از این مسائل صنعت گردشگری است.
وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که استان فارس در زمینه گردشگری دارد تهیه اطلس باستان‌شناسی ضرورت دارد لذا لازم است از تمام امکانات و ابزارهای در دسترس دستگاه‌های اجرایی در حصول نتیجه این طرح استفاده مطلوب شود.
رستمی، استفاده از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی و ظرفیت سازمان تشکلهای مردم نهاد (NGO) را در جهت مطلوبیت و مدیریت مناسب این پروژه اثرگذار و حائز اهمیت دانست.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در ادامه در خصوص توسعه گردشگری طبیعی در منطقه  آبشار مارگون و تنگه بستانک گفت: از ابتدای امسال مدیریت واحد و منسجمی با محوریت اداره‌کل محیط زیست در زمینه توسعه این جاذبه‌های گردشگری صورت گرفت و مقرر شد بخش خصوصی با رعایت ضوابط و چارچوب‌های قانونی و شرایط مورد نظر نهادهای اجرایی مرتبط سرمایه‌گذاری کند.
رستمی در مورد طرح توسعه اشتغال و کسب و کار پایدار نیز گفت: این طرح که به اصطلاح طرح تکاپو نامیده می‌شود، با همکاری وزارت کار و سازمان توسعه‌ای یونیدو با هدف رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال و تمرکز بر مشاغل خرد و کوچک با توجه به مزیت‌های هر استان به اشتغال پایدار بر اساس اولویت های هر منطقه می‌پردازد.
وی در ادامه از برگزاری گردهمایی راهنمایان گردشگری ۴۵ کشور در شیراز خبر داد و گفت: این همایش با حضور ۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن در شیراز برگزار می‌شود.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس افزود: برگزاری این همایش باعث ارتقای موقعیت و جایگاه گردشگری فارس در سطح بین‌المللی خواهد بود.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :