کدخبر : 16569 |

بیماری پدر؛ بهانه‌ای برای وقف در حوزه بهداشت و درمان


جواد نیک‌رفتار، متولی وقف در حوزه بهداشت و درمان، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا( از خراسان رضوی، گفت: پدرم در سال‌های آخر عمرش به دلیل بیماری سرطان روزهای سختی را می‌گذارند، از همین رو تصمیم گرفت با وقف در حوزه بهداشت و درمان از رنج‌های بیماران بکاهد.
وی افزود: در محدوده پنج تن مشهد، مرکز درمانی مناسبی برای شهروندان وجود ندارد، به همین دلیل پدرم تصمیم گرفت، وقفی در این حوزه انجام دهد تا خانواده‌هایی که بیمار دارند، بتوانند به آسانی به مراکز درمانی مراجعه کنند و به درمان بیماری خود بپردازند.
نیک‌رفتار با اشاره به اینکه پدرم یک زمین به متراژ ۱۵۰۰ متر را در شش سال گذشته وقف کرده است، ابراز کرد: این زمین وقفی برای ساخت بیمارستان در نظر گرفته شده است، اما بعد از گذشت چندین سال، مؤسسه‌ای مسئولیت ساخت این بیمارستان را به عهده گرفت که نتوانست تعهدات خود را انجام دهد.
وی با بیان اینکه اداره اوقاف خراسان رضوی به دلیل کوتاهی‌های مؤسسه خیریه برای ساخت بیمارستان، در نظر دارد تا زمین را به مؤسسه دیگری اهدا کند، اظهار کرد: ارزش ریالی این زمین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که می‌تواند برای ساخت یک بیمارستان مجهز به‌کارگیری شود.
نیک‌رفتار گفت: پدرم هفت فرزند داشت ولی در روزهای آخر عمرش که با بیماری سخت سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد، به این نتیجه رسید زمین را وقف کند تا بیماران دیگر، گرفتار چالش‌هایی که پدرم با آن‌ها دست به گربیان بود، نشوند.

مربوطه به : اخبار وقف

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :