کدخبر : 16515 |

۱۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد هزینه شود


پژمان نیک اقبالی روز دوشنبه در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نگهداری و مراقبت از این سرویس ها مورد توجه جدی متولیان امر از جمله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از ایرنا، پژمان نیک اقبالی روز دوشنبه در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نگهداری و مراقبت از این سرویس ها مورد توجه جدی متولیان امر از جمله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باشد.
وی گفت: طرح جامع گردشگری منطقه تفریحی تنگ مهریان شهرستان بویراحمد تهیه و در نشست بعدی کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بررسی و مصوب شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: این طرح دربرگیرنده تمامی جوانب امر باشد تا در آینده مشکلی برای ایجاد و یا گسترش مکان های گردشگری از جمله باغ های تفریحی و اقامتی در منطقه تنگ مهریان بویراحمد به وجود نیاید.
نیک اقبالی بیان کرد: افرادی که بدون مجوز و یا رعایت حریم جاده ها اقدام به ساخت باغ تفریحی و اقامتی در منطقه تنگ مهریان بویراحمد کرده اند با آنان برخورد می شود.
وی عنوان کرد: تجربه های ارزنده سال های قبل برای خدمات رسانی هر چه مطلوبتر به مسافران نوروزی سال ۱۳۹۶ کهگیلویه و بویراحمد مورد استفاده بهینه قرار گیرد و هرگونه نقاط ضعف نیز برطرف شود.
نیک اقبالی ابراز داشت: آمار و ارقام مربوط به تعداد گردشگران ورودی و یا اسکان یافته در کهگیلویه و بویراحمد در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ از طریق روابط عمومی استانداری به عنوان یک مرجع رسمی جمع بندی و اعلام خواهد شد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این آمار توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در اختیار روابط عمومی استانداری قرار می گیرد.
نیک اقبالی اظهار داشت: فرمانداران شهرستان های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد برای پذیرایی و خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروز سال ۱۳۹۶ این استان آمادگی داشته و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.
وی افزود: تجربه نشان می دهد که مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد همه ساله در ایام تعطیلات نوروز شاهد ورود و اسکان گردشگران بیشتری نسبت به نقاط سردسیری بویراحمد و دنا هستند.
نیک اقبالی بیان کرد: از آنجا که کهگیلویه و بویراحمد به عنوان محل جدید عبور، اسکان و مقصد گردشگران کشور تبدیل شده باید سال به سال میزان آمادگی دستگاه های مختلف اجرایی این استان به ویژه نهادهای خدمات رسان برای خدمات رسانی و پذیرایی از مسافران افزایش یابد.
وی عنوان کرد: هر چند که هر سال بخش عمده ای از مسئولیت اسکان مسافران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد بر عهده اداره کل آموزش و پرورش این استان است اما باید هتل ها، هتل آپارتمان ها، خانه های مسافر، کمپینگ ها و مراکز اقامتی استان نیز آمادگی لازم برای مواقع اضطراری را داشته باشند.
نیک اقبالی بر لزوم زیباسازی و نظافت شهرها و پاکسازی جاده های شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد از زباله و نخاله های ساختمانی تا قبل از عید نوروز سال ۱۳۹۶ تاکید کرد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخباراخبارپایگاهآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :