کدخبر : 16525 |

مساجد اراک، میزبان طرح آموزشی آتش‌نشانی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، اجرای طرح آموزش آتش‌نشانی و ایمنی تحت عنوان«هر شب یک مسجد» در اراک به همت سازمان آتش‌نشانی اراک به منظور ایمن‌سازی و اعتلای سطح آگاهی عموم مردم از خطرات گاز مونوکسید کربن تا پایان اسفندماه سال جاری انجام می‌شود.
مسعود آقازیارتی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اراک، در این رابطه به خبرنگار ایکنا گفت: با توجه به شروع فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گازسوز و جلوگیری از افزایش آمار تلفات در بخش گازگرفتگی، سازمان آتش‌نشانی اراک طرح آموزشی با محوریت ایمنی و آشنایی با گاز مونوکسید کربن و خطرات ناشی از گازگرفتگی را در مساجد اراک برگزار می‌کند.
وی تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی اراک برای اولین بار طرح آموزش ایمنی با محوریت مساجد را در دستور کار قرار داده و برای ارتقای سطح آگاهی عموم مردم کارشناسان خود را به مساجد سطح شهرستان اعزام می‌کند.
آقازیارتی با بیان اینکه مساجد یکی از اماکن پرتردد هر منطقه و هر محله‌ای است، تصریح کرد: همیشه برای ما این دغدغه وجود دارد که مردم را نسبت به خطراتی نظیر عدم نصب درست دودکش‌ها و استفاده از بخاری و آبگرمکن‌های غیراستاندارد بیشتر آشنا کنیم، ازاین رو ایده طرح «هر شب یک مسجد» ویژه فصل زمستان را مطرح کردیم که خوشبختانه مورد استقبال هیئت امنای مساجد هم قرار گرفته است.
وی ادامه داد: کارشناس اعزامی از سوی آتش‌نشانی علاوه بر بازدید سیستم گرمایشی مساجد و بازگو کردن موارد پرخطر جهت رفع نواقص، بین نماز مغرب و عشاء مطالب جامع و مورد استفاده را برای عموم مردم تشریح می‌کند.
آقازیارتی در پایان از برگزاری طرح آموزش ایمنی هر شب یک مسجد از پنج‌شنبه، دی‌ماه خبر داد و افزود: سازمان آتش‌نشانی طی اقدامی، موارد ایمنی و نحوه استفاده درست از وسایل گرمایشی را در سایت سازمان و شبکه‌های اجتماعی توضیح داده است، اما با توجه به اینکه عده‌ای دسترسی به سایت و اینترنت ندارند مصمم شدیم به شیوه حضوری این طرح را اجرایی کنیم.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :