کدخبر : 16533 |

در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج مطرح شد


مجوزهای بازدید گردشگران خارجی از مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد صادر شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از ایرنا، محمود باقری روز دوشنبه در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ۶ باغ تفریحی و اقامتی در منطقه گردشگری تنگ مهریان شهرستان بویراحمد وجود دارد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده و در حال خدمات رسانی هستند.
وی گفت: به تازگی مطالبی در برخی رسانه های کهگیلویه و بویراحمد منتشر شده مبنی بر اینکه تعدادی از این باغ ها بدون مجوز بوده و یا حریم جاده ها را رعایت نکرده اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید سرمایه گذاران احداث کننده این باغ ها به طور همه جانبه مورد حمایت قرار گرفته و سرمایه های آنان نیز حفاظت شود.
باقری بیان کرد: با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ باید چهره شهرها، روستاها و مکان های تفریحی کهگیلویه و بویراحمد برای ورود و اسکان گردشگران و خدمات رسانی مطلوب به آنان آماده شود.
وی عنوان کرد: دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای ارائه خدمات به مسافران تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۶ استان تعامل و همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند زیرا این امر تنها وظیفه اداره کل میراث فرهنگی نیست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بخش قابل توجهی از مسافران نوروزی استان در زائرسراها و یا صحن و سرای بقاع متبرکه اسکان می یابند و مسئولان این اداره کل نیز در زمینه پذیرایی و خدمات رسانی به آنان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور اظهار داشت: بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد همه ساله در ایام تعطیلات نوروز با وجود داشتن زائران چشمگیر درآمد اندکی دارند.
وی افزود: در صورت افزایش درآمد بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد در ایام تعطیلات نوروز می توان خدمات مطلوب تر و گسترده تری به مسافران اسکان یافته در آنها ارائه داد.
جنتی پور با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد در تعطیلات نوروز هر سال، بیان کرد: در این طرح انواع خدمات مذهبی و فرهنگی توسط روحانیان به زائران رده های مختلف سنی ارائه می شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :