کدخبر : 16549 |

برخی سیاسیون بی‌خرد به موضوع نفوذ پوزخند می‌زنند/ اعتقاد آیت‌الله رفسنجانی به ولایت فقیه برگرفته از قرآن بود/ در دفاع از ارزش‌ها و رهبری کسالتی به خود راه ندهیم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی امشب در مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مسجد امام حسین علیه‌السلام بیرجند با تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها گفت: معرفت ما درخصوص حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ناقص است و باید افرادی مانند علامه طباطبایی و آیت‌الله مرعشی نجفی ایشان را به ما بشناسانند.

 

وی با‌بیان‌این‌که پردیس زندگی هر انسانی دربرگیرنده معارف اجتماعی، سیاسی، دینی، اقتصادی و سایر بخش‌ها است، افزود: مهم‌ترین جلوه زندگی انسان دینداری و سیاست اوست.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بابیان‌این‌که در این عرصه چهار بینش وجود دارد اظهار کرد: اولین بینش این است که دین و سیاست را بدون پیوند در عرصه عالم رها شده می‌داند که از آن تعبیر به سکولاریسم شده است.

 

لطفیان تصریح کرد: در این بینش اگر قرار باشد دین در برابر سیاست قرار نگیرد، اگر در زمانی، پا به پا برسد، دین باید قربانی سیاست شود.

 

وی گفت: دومین بینش، بینش متعصبانه‌ای است که امروز، جریان تکفیر آن را راهبری می‌کند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سومین بینش به پیوند دین و سیاست باور دارد اما اصالت را به سیاست می‌دهد.

 

لطفیان خاطرنشان کرد: مارکسیست‌ها و جبهه ملی، اصالت را به سیاست می‌دهند و در این بینش اگر قرار باشد یکی حذف شود، باید دین به پای سیاست حذف شود.

 

سیاست باید خودش را با معارف دینی تطبیق دهد

 

وی اظهار کرد: چهارمین بینش، به پیوست عمیق دین و سیاست باور دارد اما سیاست باید خودش را با معارف دینی تطبیق دهد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: امام محمدباقر علیه‌السلام، مانند دژی استوار و نفوذناپذیر، امانت‌داری و رازداری را از ویژگی‌های شیعیان برشمردند.

 

برخی سیاسیون بی‌خرد به موضوع نفوذ پوزخند می‌زنند

 

لطفیان تصریح کرد: مقام معظم رهبری موضوع نفوذ را مطرح می‌کنند اما عده‌ای از سیاست‌مداران بی‌خرد، به این موضوع پوزخند می‌زنند.

 

وی در خصوص امانت‌داری شیعیان اظهار کرد: نظام اسلامی و مقام معظم رهبری امانتی در اختیار ما هستند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: کسانی که اهل این‌که شایعات در پردیس سیاسی چه می‌گوید، هستند، نگاهشان به ماهواره دشمن است.

 

لطفیان خاطرنشان کرد: آن‌چه فتنه ۸۸ را گسترده می‌کرد، شایعات شبکه‌های استعمار در صحنه جامعه اسلامی بود.

 

توجه نکردن به شایعات از مؤلفه تشیع سیاسی است

 

وی تصریح کرد: مؤلفه تشیع سیاسی این است که گوش به فرمان مقام معظم رهبری است و به هیچ عنوان به شایعات در نظام اسلامی توجه نمی‌کند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در خصوص رازداری شیعیان گفت: اسرار انقلاب در سینه انقلابیون باید بماند.

 

لطفیان اظهار کرد: متأسفانه افرادی که روزی در نظام اسلامی مسئولیت داشتند، امروز به افشای اسرار نظام اسلامی می‌پردازند.

 

وی خاطرنشان کرد: امام صادق علیه‌السلام می فرمایند شیعیان ما را با این ویژگی‌ها بشناسید: اهل سخاوت هستند و افرادی که از ما کینه به دل دارند را به همسایگی و دوستی خودشان فرانمی‌خوانند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: زمانی که در کشور صحبت از جبهه اسلامی و مقاومت می‌شود، آن‌هایی که اعتقادی به کمک به مقاومت ندارند، می‌گویند چه ارتباطی به ما دارد که به جبهه مقاومت کنیم؟

 

بغض ما از استکبار نباید به سردی بگراید

 

لطفیان بابیان‌این‌که سخاوت ملت ایران در جبهه بیداری اسلامی تحقق پیدا می‌کند افزود: بغضی که استکبار از ما دارد و ما از استکبار داریم، به هیچ عنوان نباید به سردی بگراید.

 

وی خاطرنشان کرد: زمانی که دولت موقت پشت پرده با آمریکا مذاکره کرد و قرار می‌گذارند آمریکایی‌ها به ایران بیایند، به امام خمینی رحمه‌الله‌علیه می‌گویند آمریکا قلدر است اما امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بابیان‌این‌که بغض استکبار از انقلاب اسلامی برای چیست؟ گفت: کسینجر می‌گوید انقلاب اسلامی به منافع اقتصادی ما ضربه نزد بلکه ضربه معنایی به ما زد و هیبت ما را در جهان شکست.

 

لطفیان بابیان‌این‌که چرا استکبار از ولایت فقیه کینه به دل دارد؟ اظهار کرد: مستکبران می‌گویند ولایت فقیه تکنولوژی برتر ما را با اراده خود نابود کرده است.

 

اعتقاد آیت‌الله رفسنجانی به ولایت فقیه برگرفته از قرآن بود

 

وی تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به ولایت فقیه اعتقاد داشت نه از باب این‌که در قانون اساسی آمده است بلکه به دلیل این‌که ولایت فقیه از متن قرآن و روایات ائمه علیه‌السلام است.

 

اقتصادمقاومتی برگرفته از معارف اهل‌بیت علیه‌السلام است

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: اقتصاد مقاومتی چیزی نیست که امروز در کشور متولد شده باشد بلکه برگرفته از معارف اهل‌بیت علیه‌السلام است.

 

لطفیان خاطرنشان کرد: امام صادق علیه‌السلام فرمودند: شیعه کسی است که دست پیش دشمن دراز نمی‌کند حتی اگر از گرسنگی بمیرد.

 

وی تأکید کرد: اگر این بینش که می‌گوید سیاست در زیرمجموعه دین قرار گیرد، انجام شود، مسئله‌ی نظام اسلامی، جامعه اسلامی، دولت اسلامی و تمدن اسلامی حل می ‌شود.

 

دروازه باشکوه تمدن اسلامی فقط با عنصر ولایتمداری گشوده می‌شود

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: آن‌‎چه مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی دنبال آن بودند، هدف‌گیری تمدن باشکوه اسلامی بود و دروازه باشکوه تمدن اسلامی فقط با عنصر ولایتمداری گشوده می‌شود.

 

لطفیان اظهار کرد: معارف دین نیازمند اخلاص، تقوا، بی‌هوایی و دشمن‌شناسی است.

 

وی خاطرنشان کرد: محمد قطبه که پسردایی معاویه است، در جنگ بین معاویه و امام علی علیه‌السلام در سپاه امام علی علیه‌السلام قرار داشت و زمانی که اسیر شد، معاویه از او پرسید تو خویش ما هستی، چرا در سپاه امام علی علیه‌السلام هستی؟ که وی پاسخ داد نگاهی به جبهه تو و نگاهی به سپاه امام علی علیه‌السلام انداختم و دیدم حق با امام علی علیه‌السلام است.

 

دشمن‌شناسی یعنی در دفاع از ارزش‌ها و رهبری کسالتی به خود راه ندهیم

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی بابیان‌این‌که دشمن‌شناسی یعنی همان که محمد قطبه انجام داد تصریح کرد: اگر روزی به ظاهر، منافع ما را به ظاهر انقلابی‌ها، تحت تأثیر قرار داده باشند، در دفاع از ارزش‌ها و مقام معظم رهبری، هیچ کسالتی به خود راه ندهیم.

 

لطفیان تأکید کرد: آن‌چه نسل امروز نیاز دارد، ثبات قدم، انس با خدا، ولایتمداری و دوری از نزاع و تفرقه است.

 

وی خاطرنشان کرد: آن‌چه در پیام امروز رهبر معظم انقلاب در تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود، بخشی از آن مؤلفه‌های قرآن بود که بر ولایتمداری، دوری از نزاع و تفرقه و داشتن بردباری و شکیبایی تأکید شده بود.

 

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :