کدخبر : 16383 |

لزوم تخصیص اعتبار برای تسریع ساخت سردخانه ۱۰ هزار تنی شهرستان اهر‎


به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام علی مصائبی در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: به لطف خدا توانستیم امسال بخشی از این طرح را عملیاتی کنیم ولی از آنجائی که چنین پروژه‌هایی نیاز به اعتبارات زیادی دارد ولی متأسفانه ما به دلایل مختلف نتوانسته‌ایم از آن‌ها بهره‌مند شویم.

وی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه سالانه برنامه‌هایی را برای تمامی استان‌های کشور تدوین می‌کند مسئول هر استان نیز هرسال دو بار از شهرستان‌ها بازدید کرده و در جریان کم و کیف امور قرار می‌گیرد که بر همین اساس در سفر به شهرستان ها در جریان نیازها و مشکلات و ارباب‌رجوع‌های آنان طی هر شش‌ماهه قرار می‌گیریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی بابیان اینکه شهرستان اهر جزو شهرستان‌های خوب اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی است گفت: در این بازدید از عملکرد، رقبات این منطقه بازدید و برخی مسائل و مشکلات این شهرستان با برخی ادارات و سازمان‌ها موردبحث و بررسی قرار گرفت.

وی به سردخانه ۱۰ هزار تنی در حال ساخت شهرستان اهر نیز اشاره کرد و گفت: به لطف خدا توانستیم امسال بخشی از این طرح را عملیاتی کنیم ولی از آنجائی که چنین پروژه‌هایی نیاز به اعتبارات زیادی دارد ولی متأسفانه ما به دلایل مختلف نتوانسته‌ایم از آن‌ها بهره‌مند شویم.

حجت‌الاسلام مصائبی خاطر نشان کرد: باوجود تمامی مشکلات و نبود اعتبارات لازم برای این پروژه، امسال توانستیم سوله‌های این طرح را آماده کنیم امیدواریم بتوانیم در اوایل سال ۹۶ نیز برخی امور سخت‌افزاری آن مانند دیوارها و پوشش کامل سقف و اگر تسهیلات در سال آینده تخصیص یابد بتوانیم دستگاه‌های آن را نیز نصب کنیم.

این مقام مسئول به تعداد موقوفات استان آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی نزدیک به شش هزار موقوفه انتفاعی و منفعتی و شش هزار رقبه دارد در سال ۹۶ نیز تاکنون بیش از ۱۰۰ وقف جدید با مراجعه مردم به ادارات اوقاف استان داشته‌ایم که رقم قابل‌توجهی نسبت به سال‌های گذشته دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی بابیان اینکه امسال در بیش از ۹۰ درصد بقاع متبرکه کار عمرانی انجام‌شده، اظهار داشت: برخی پروژه‌های مهم در استان مانند امام‌زاده سید احمدشاه مار جلفا و دو پروژه مهم در شهرستان آذرشهر که کاملاً اتمام و افتتاح شد برای بیش از ۸۰ درصد موقوفات سند رسمی و ثبتی اخذشده است و بنا داریم بادید مناسب اداره ثبت و قوه قضائیه به موقوفات دارند امیدواریم بتوانیم در سال ۹۶ جشن اخذ سند رسمی و ثبتی برای تمامی موقوفات استان را بگیریم.

انتهای بیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :