کدخبر : 16209 |

پیام حضرت آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان درخصوص کتاب فرهنگ جامع امامزادگان کاشان


حضرت آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کاشان در خصوص تهیه کتاب فرهنگ جامع امامزادگان کاشان چنین بیان داشت:

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از کاشان:
jeld1

سپاس و ستایش و ثنا شایسته ذات آفریدگار یکتا و بی همتا که از سرچشمه ی بی پایان علم و قدرت و حکمت خویش انسان را آفریده و اورا قرار داده در فضای تاریک و ظلمات دنیا جهت دستیابی به شناخت حضرت حق و پیمودن درجات معرفت واجب الوجود و سیر و سلوک در مراتب بندگی صادقانه و خالصانه و غوص در دریای جهاد اکبر و رسیدن به مراتب عالیه فناء فی الله و انقطاع از ماسوی الله.

پروردگار رب العالمین برای وصول بشریت به این مراحل و مراتب ملکوتی و عروج از عالم فرش به عالم عرش و پرواز از اقامتگاه ظلمات به سوی ضیاء ذات حضرت هادی السبیل انبیاء و رسل و کتب آسمانی را به بشریت عطا فرمود.در میان انبیاء افضل و اشرف و خاتم آنان حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی و عترت طیبه او را وسیله نجات قرار داد.

در ادامه عترت طاهره و ائمه اثناعشر که جملگی در راه حفظ امانت رسالت و امامت به شهادت رسیدند حضرات امامزادگان و ذریه طیبه پیامبر اکرم و ائمه معصومین مسئولیت ترویج و تبلیغ و هدایت و ارشاد پیروان اهل بیت را برعهده گرفتند و بدین منظور لباس هجرت به سوی بلاد مسلمین و پیروان اهل بیت را بر تن پوشانید و با همه رنجها و مشکلات این مسئولیت را بر خود هموار ساختند که از مصادیق برجسته الذین آمنوا و هاجروا وجاهدوا فی سبیل الله باموالهم وانفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون است.

امامزادگان در سخت ترین دوران و حاکمیت حاکمان طاغوت و جائران این رسالت بزرگ را که ادامه راه پدران معصومین خود باشد به اطراف جهان اسلام روانه شدند و با رعایت اصول امنیتی و تقیه از حاکمان ستمکار شیعیان را که در محرومیت و مظلومیت توسط حاکمان ستمکار گرفتار بودند امیدوار می ساختند.

در حقیقت امامزادگان بزرگوار ستارگانی هستند که برای هدایت و اعتماد و امید پیروان اهل بیت از آسمان هدایت به زمین فرود آمده اند.

نجوم سماوات فی الارض منتشر قبور منور امامزادگان در طول تاریخ زیارتگاه اهل دل و معرفت و حاجتمندان و گرفتاران بوده و گروههای زیادی از برکت توسل به امامزادگان به حاجات خود دست یافته اند.

یکی از مناطقی که برای امامزادگان مورد هدف و امن بوده خطه ی کهن کاشان می باشد. سرزمین کاشان این افتخار را دارد که قبور مطهر تعداد زیادی از امامزادگان را در قلب خود جای داده است.

شناخت مردم عاشق خاندان رسالت و ولایت از این ستارگان هدایت می تواند سرمایه بزرگی برای افزایش معرفت و پیوری از معارف بلند الهی باشد.

یکی از کارهایی که تاکنون جای آن خالی بوده جمع آوری و تحقیق پیرامون تعداد امامزادگان بزرگوار در منطقه کاشان بزرگ می باشد . انجام این کار بزرگ نیازمند به توانایی تتبع تاریخی و انگیزه و ارادت به ساحت مقدس خاندان مطهر نبوت و امامت می باشد.این توفیق نصیب برادر ارجمند دانشمند توانا و پرکار استاد حوزه و دانشگاه جناب آقای دکتر مجید زجاجی گردید.

تحقیقات فراوان را با زحمات طاقت فرسا پیرامون امامزادگان منطقه انجام داده اند که قریب یکصدوشصت امامزاده و بقاع متبرکه را جمع آوری نموده اند. این افتخار بزرگ را تبریک گفته امیدواریم اهل معرفت به خصوص جوانان عزیز از این اثر مبارک حداکثر بهره برداری را نمایند. به ویژه طلاب عزیز با برنامه ریزی و تنظیم وقت تدریجا به زیارت این ستارگان زمین شرفیاب شده و زمینه کمال بیشتر خودرا فرآهم سازند. ان شاءالله. عبدالنبی نمازی

گفتنی است کتاب فرهنگ جامع امامزادگان و بقاع متبرکه کاشان مشتمل بر شرح حال و معرفی امامزادگان و بقاع متبرکه و علماء کاشان و حومه توسط اداره اوقاف و امورخیریه کاشان تهیه و همزمان با هفته وقف طی آیینی با شکوه با حضور مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان و مسئولین شهرستان کاشان رونمایی شد.

مسلم محمودزاده باریکرسفی

jeld

 

مربوطه به : اخبارمعرفی کتابآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :