کدخبر : 16060 |

همایش استانی یاوران وقف در البرز برگزار شد.


همایش استانی یاوران وقف استان البرز با حضور حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه , حجت الاسلام صالحی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز، مهران رجبی بازیگر چهره آشنای صدا و سیمای جمهوری اسلامی در آستان مقدس امامزاده حسین و بی بی سکینه(ع) روستای کردان شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوزاز استان البرز،در ابتدای این مراسم حجت الاسلام محمدرضا صالحی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان البرز ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت :سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه بر این است که تمام برنامه های خود را در دل مردم برگزار کند چرا که مردم برای ما مهم بوده و همیارما در کارهای خیر هستند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام شرفخانی معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور به ایراد سخن در زمینه وقف و فضائل آن پرداخت و گفت: یکی از روش های محبوبیت در جامعه و خداوند سخاوتمندی است اگر انسان سخاوتمند باشد از خیلی از بدی ها دور می شود. یکی از تالیف های ایمان سخاوت بوده و فرد سخاوتمند از جهنمی بودن به بهشتی بودن تیدیل می شود.

شرفخانی با متذکر شدن اینکه همه اموال در دست ما امانت است گفت:همه اموال و دارای در اختیار ما متعلق به خداوند بوده و بصورت امانت به ما سپرده شده است پس ما باید با استفاده صحیح و بخش آن به دیگران و نیازمندان می توانیم رضایت خداوند و بندگان آنرا حتی بعداز مرگ داشته باشیم.

این مسئول به ساختار وقف نیز اشاره کرد و یادآورشد :ساختار وقف احسان غیابی و ماندگار است. وقف یک احسان بی منت و جزء اخلاق و منش اولیاء، انبیاء و ائمه می باشد.

در پایان مراسم مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون طی سخنانی به مسئله و اهمیت وقف پرداخت و گفت:وقف توشه ماندگار بوده و کسانیکه وقفی انجام میدهند مال و دارایی خود را سرمایه گذاری می کنند.من نیز بعد صحبت های حجت الاسلام شرفخانی تصمیم گرفتم زمین پدری خود را به نام پدر و مادرم وقف کنم چیزی که به آنها خواهد ماند همین موضوع وقف می باشد.

شایان ذکر است که در این مراسم۴۰میلیون تومان هئیت امنای امامزاده هادی(ع ) و ۱۲میلیون تومان هئیت امنای امامزاده سلیمان (ع )خور برای تکمیل امامزاده های شهرستان ساوجبلاغ اهدا کردند.همچنین در این ایام پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ نیز با وقف زمین و ملکی در این امر خداپسند و خیرخواه شرکت داشتند.
انتهای خبر/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :