کدخبر : 16067 |

هفتمین همایش وقف و رسانه درسالن همایش‌های صداوسیما برگزارشد


هفتمین همایش وقف و رسانه با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی،مدیرکل اوقاف و امور خیریه، معاون سازمان صدا و سیما و استاندار تهران، در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگاربقاع نیوزازتهران، سخنگوی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه هفتمین همایش وقف و رسانه امسال با شعار «وقف، رسانه، چشم انداز فراررو» می باشد، تصریح کرد: این همایش با اهدافی همچون؛ تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه احیاء و توسعه وقف در جامعه، ارتقاء تعامل با اصحاب رسانه و تقویت همکاری ها و بررسی موانع و آسیب های موجود و ارائه راهکارها برگزار می شود.

حسن ربیعی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف تصریح کرد : بازخوانی دستاوردهای همایش وقف و رسانه در ۶ دوره گذشته، بررسی ابعاد و زمینه های وقف های نوین و وقف جمعی، تبیین چشم انداز فرا روی همکاری های متقابل اصحاب وقف و رسانه و تجلیل از برگزیدگان و برترین های حوزه رسانه ای وقف از دیگر اهداف این همایش است.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه، نویسندگان، محققان، هنرمندان و ورزشکاران به عنوان افراد تاثیرگذار در تبلیغ فرهنگ وقف مورد توجه سازمان اوقاف هستند، گفت: در هفتمین همایش وقف و رسانه که با شعار «وقف، رسانه، چشم انداز فرار رو» ، به بررسی سیاست ها و اهداف سازمان اوقاف در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با نگاه علمی، پژوهشی توجه ویژه ای خواهد شد.

ربیعی با اشاره به پیشینه همایش وقف و رسانه گفت : همایش وقف و رسانه از سال ۸۸ تاکنون در ۶ دوره متوالی با حضور اصحاب رسانه و مسئولان عالی کشور با هدف ارتقاء سطح تعاملات وقف و رسانه برگزار شده است که آثار مثبت و ارزشمندی را در پی داشته و توانسته در عرصه اقبال اقشار مختلف مردم به ایجاد موقوفات جدید، تاثیرات مثبت و ارزشمندی را در پی داشته باشد، به گونه ای که میانگین آمار وقف های جدید از سال ۸۸ به بعد تا ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وی افزود : همایش وقف و رسانه علاوه بر سطح ملی بصورت استانی نیز در ۳۱ استان کشور در ایام قبل و همزمان با هفته وقف برگزار می شود.

ربیعی با اشاره به دستاوردهای این همایش در سالهای قبل گفت : ارتقا سطح شناخت مردم نسبت به وقف و کارکردهای آن، افزایش وقف جدید و استقبال مردم از این سنت در راستای فعالیت های رسانه ای، افزایش دو تا سه برابری زائران بقاع متبرکه و امامزادگان، حضور موثر سازمان اوقاف در تولیدات هنری، ارتباط موثر و مستمر اصحاب رسانه با سازمان و … از جمله دستاوردهای این همایش است.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات اصحاب رسانه طی سالهای اخیر در زمینه پوشش اخبار و تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف گفت : ستاد خبری هفته وقف هم اکنون تشکیل شده است و روزانه اخبار، مصاحبه و گفتگوهایی با موضوعات مختلف بر روی سایت سازمان اوقاف قرار می دهد و برای رسانه ها ارسال می کند.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :