کدخبر : 16026 |

رتبه اول شهرستان سراب در سنددار کردن موقوفات‎


مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ درصد رقبات و موقوفات شهرستان سراب سندار شده‌اند گفت: شهرستان سراب در تهیه و صدور اسناد وقفی رتبه نخست استانی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام علی مصائبی در جمع اعضای شورای اداری شهرستان سراب با تاکید بر حفاظت و صیانت از موقوفات و بقاع متبرکه اظهار کرد: تا کنون حدود ۴۷۰ موقوفه و هزار و ۲۰۰ رقبه در شهرستان سراب به ثبت رسیده است که هزار و ۱۳۰ مورد آن سنددار شده‌اند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان، خواستار تسریع در صدور سند برای مابقی موقوفات شهرستان سراب شد.

وی با اشاره به طرح ساماندهی امام‌زاده بزرگ(ع) سراب نیز تاکید کرد: بهسازی، مرمت و احیای ضریح این امامزاده(ع) موجب افزایش نذورات و همچنین رونق حضور زائران و مسافران شده است.

حجت‌الاسلام مصایبی با بیان اینکه طی یک سال گذشته ۱۲ مورد وقف جدید در شهرستان سراب به ثبت رسیده اظهار کرد: از این تعداد موقوفه هشت مورد آن انتفاعی و چهار مورد دیگر نیز منفعتی می‌باشد.

وی ادامه داد: بیشترین تعداد موقوفات ثبت شده شامل الحاق مساجد و احداث حسینیه و بخشی نیز شامل زمین‌های مزروعی و واحدهای تجاری و مسکونی است که ارزش آنها حدود ۱۰ میلیارد ریال می‌باشد .

گفتنی است، در این مراسم ضریح امام‌زاده بزرگ(ع) سراب از نوادگان حضرت امام موسی کاظم(ع) غباروبی و عطر افشانی شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخباراخبار وقف

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :