کدخبر : 15974 |

نشست تخصصی وقف باحضور رئیس سازمان اوقاف و استاندار تهران درآستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزار شد+تصویر


نشست تخصصی وقف شامگاه شنبه ۱۳ اذر درآستان مقدس امامزاده صالح (ع) و با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مهندس هاشمی استاندار تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز،این نشست به میزبانی اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران در امامزاده صالح (ع) و با حضور نماینده ولی فقیه حجت الاسلام و المسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونین و همینطور مهندس هاشمی استاندار تهران برگزار شد.

براساس این گزارش ،دراین نشست فرماندار تهران؛ حجت الاسلام گواهی تولیت استان مقدس امام زاده صالح (ع) ، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا محمدزاده مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان تهران، حجت الاسلام حسینی معاونت فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران و جمع کثیری از روسای ادارات وقت استان تهران نیز حضور داشتند ، در خصوص اتخاذ تمهیدات لازم برای بهره وری کارامد تر ازموقوفات بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این نشست رئیس سازمان اوقاف به سخنرانی پرداخته و در ادامه نیز مهندس سید حسین هاشمی درخصوص ضرورت تبلیغات صحیح در مورد وقف و همچنین وضع قوانین تسهیل کننده برای وقف و اثار مبارک وقف درجامعه صحبت کرد.
حجت‌الاسلام غلامرضا محمد زاده، مدیر کل اوقاف و امورخیریه در این نشست گفت: مدیریت تمام موقوفات سخت است.

وی ادامه داد: مشکلات بسیار در سند مالکیت موقوفات و رقبات است اما دراین راستا سازمان اوقاف به وظیفه خود خوب عمل کرده است.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران با اشاره به اینکه گلایه ها نسبت به موقوفات زیاد است اظهارکرد: سازمان اوقاف تلاش جدی برای اصلاح این وضعیت دارد وتاکنون توانسته است بیش از ۹۷ درصد ازموقوفات را سند دار نمایید.

حجت‌الاسلام محمد زاده با ابراز خرسندی گفت: خوشبختانه با وجود تمام مشکلات، هرساله شاهد رشد ۳۰ تا ۲۰۰ درصدی در موقوفات و نذورات هستیم.

استاندار تهران ضمن قدردانی از زحمات اوقاف تهران بر لزوم همگرایی سایر نهادهای دولتی برای ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد.

دراین مراسم برخی از از روسای ادارات اوقاف استان تهران برنامه و طرحهای نوینی را جهت بهره وری بهینه از موقوفات ارائه دادند که مورد استقبال مسئولین حاضرقرارگرفت.
انتهای پیام/مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :