کدخبر : 16011 |

تبادل تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین بنیاد توسعه و عمران موقوفات آذربایجان‌شرقی و سازمان همیاری شهرداری‌‎


در راستای احیای زمین موقوفه‌ی میلان اسکو تبادل تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین بنیاد توسعه و عمران موقوفات آذربایجان‌شرقی و سازمان همیاری شهرداری‌‎ صورت گرفت.

به گزارش بقاع نیوز، سید محمد حسین توفیقی، مدیرعامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات آذربایجان‌شرقی، در این جلسه اظهار کرد: بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان، در جهت احیای موقوفه‌ی میلان اسکو اقدام به انعقاد پروژه‌ی تجاری مشارکتی با سازمان همیاری شهرداری‌های استان کرده است.

وی ادامه داد: در موقوفه‌ی میلان نزدیک به ۹ هزار مترمربع مساحت عرصه داریم که سه هزار متر آن به‌خاطر عقب‌کشی خیابان تعیین شده و نزدیک شش هزار متر مربع آن، زمین عرصه برای این پروژه خواهد بود و نزدیک ۱۴ هزار متر مربع نیز برای کل پروژه تعریف شده است.

وی افزود: این پروژه در قالب تفاهم‌نامه‌ی اولیه منعقد شده تا فرآیند طراحی نقشه و اخذ پروانه برای این پروژه انجام گیرد و بعد از قرارداد نهایی نیز پروژه اجرایی می‌شود.

مدیر بنیاد توسعه و عمران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به فرصت‌ها و پتانسل های فراوانی که در منطقه‌ی میلان اسکو فراهم است، بیان کرد: با توجه به اینکه هزینه‌های دریافت پروانه ساخت در این منطقه پایین است، در نتیجه قیمت خرید آن نیز به صرفه خواهد بود و همچنین تمامی امکانات رفاهی و خدماتی نیز در این منطقه فراهم است.

وی یادآور شد: با توجه به رکود موجود در بازار مسکن که احتمالا تا اواخر سال ۹۶ ادامه یابد، درواقع دوره‌ی گذر به رونق است؛ از این رو تعداد زیادی از افراد در جهت اخذ پروانه اقدام خواهند کرد.

توفیقی با تاکید بر اینکه اکنون زمان مناسبی برای ساخت و ساز است، تشریح کرد: اگر نقدینگی کافی باشد، منطقه میلان اسکو بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری است.

وی تاکید کرد: امید است که این قرارداد باب خیری در جهت احیای موقوفات باشد؛ چرا که چنین پروژه‌هایی در جهت ترویج فرهنگ وقف نیز بسیار موثر هستند.

میر سعید سهرابی، معاون بازرگانی سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌شرقی، نیز در این جلسه اظهار کرد: امید است که در نتیجهی این پروژه‌ی مشارکتی همکاری‌ها فی مابین اداره اوقاف و امور خیریه استان و همچنین سازمان همیاری شهرداری‌ها افزایش یافته و بتوانیم از این پروژه نتایج خوبی به دست آوریم.

وی با تاکید بر تمایل همکاری سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌شرقی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، ادامه داد: ۵۰ درصد سرمایه در جهت این تفاهم‌نامه‌ی مشارکتی فراهم است و هدف این است که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با سازمان همیاری‌ شهرداری‌های استان هزینه‌های خود را در این راستا همراه کنند تا سوددهی لازم را برای هر دو مجموعه به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر ادامه‌دار بودن همکاری‌ها بین دو مجموعه، اضافه کرد: امید است که در قراردادهای بعدی شرایط برای بهره‌گیری از فرصت‌ها به نفع هر دو مجموعه فراهم باشد و همچنین این پروژه نیز در جهت احیای موقوفات و ترویج فرهنگ وقف موثر باشد.

سهرابی با اشاره به ارتباط چنین پروژه‌هایی با اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: اقتصاد مقاومتی در حقیقت بهره‌گیری از امکانات موجود بوده و درنتیجه چنین پروژه‌های تجاری که با اتکا به امکانات داخلی است تاثیر خوبی در اقتصاد مقاومتی به دنبال دارد.

گفتنی است؛ تفاهم‌نامه مشارکتی و سرمایه‌گذاری در زمین موقوفه میلان شهرستان اسکو در شش ماده تنظیم شده است.
انتهای خبر/

مربوطه به : اخبار وقفاخبار ویژهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :