کدخبر : 15966 |

نشست یاوران وقف قرآنی در گرمسار برگزار شد/ ثبت ۱۷ مورد وقف جدید در گرمسار


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های گرمسار و آرادان از برگزاری نشست یاوران وقف قرآنی با حضور مربیان و مؤثران قرآنی در گرمسار خبر داد.

به گزارشبقاع نیوز، حجت‌الاسلام رضا نفری گفت: این نشست با حضور کارشناس فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، مربیان و فعالان قرآنی و با هدف ترویج فرهنگ وقف به‌ویژه وقف قرآنی در محل اداره اوقاف گرمسار برگزار شد.
وی افزود: سنت حسنه وقف یکی از اموری بوده که در دین مبین اسلام و حتی سایر ادیان الهی بسیار مورد سفارش و تأکید قرار گرفته است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های گرمسار و آردان یادآور شد: یکی از مأموریت‌های مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه، فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ وقف است و در این راستا، اقدامات خوبی در سطح کشور صورت گرفته است.
وی ادامه داد: در شهرستان‌های گرمسار و آرادان نیز فعالیت‌های خوبی در زمینه گسترش فرهنگ وقف صورت گرفته است که حاصل این تلاش‌ها، ثبت ۱۷ مورد وقف جدید در سال ۹۴ بود که در همین زمینه، یکی از بانوان واقف و نیکوکار به‌عنوان واقف برگزیده سال از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه مورد تقدیر قرار گرفت.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های گرمسار و آردان اضافه کرد:‌ در سال ۹۵ نیز چندین فقره وقف به ثبت رسیده است و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد ثبت وقف‌های جدید منطبق با نیازهای روز جامعه باشیم.
نفری ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های اصحاب وقف شهرستان در جهت ترویج این سنت حسنه، خاطرنشان کرد: افزایش و حفظ و حراست از موقوفات بدون همکاری مردم و به‌ویژه خیرین نیکوکار قابل تحقق نیست و باید تلاش کنیم تا فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود.
وی در پایان افزود: همکاری و تعامل مردم و مسؤولان با اصحاب وقف موجب اتحاد و همدلی بیشتر و پیشبرد بهتر اهداف مجموعه خواهد شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :