کدخبر : 15955 |

اجرای ۶۰ عنوان برنامه به مناسبت دهه وقف در استان سمنان


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تعداد ۶۰ عنوان برنامه به مناسبت دهه وقف در سمنان اجرا می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز،حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی اظهار داشت: امسال هفته وقف به دلیل تعطیلی‌ها به مناسبت‌های دهه آخر صفر به دهه وقف مبدل شده است و بر این اساس هفته وقف از هفتم آذرماه آغاز می‌شود.
وی به عناوین دهه وقف اشاره کرد و گفت: وقف و رسانه، وقف و ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع)، وقف و ترویج فرهنگ قرآنی، وقف و بقاع متبرکه و زیارت، وقف و حوزه علمیه، وقف و محرومیت‌زدایی،‌ وقف و سلامت، وقف و خانواده، وقف و اقتصاد مقاومتی و آخرین روز از دهه وقف یعنی ۱۶ آذرماه به‌عنوان وقف، علم و فناوری نام‌گذاری شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تعداد ۶۰ عنوان برنامه در این ایام اجرا می‌شود.
واحدی مهم‌ترین برنامه‌ها را دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار سمنان، برپایی ۲۰ موکب و پایگاه خدمات‌رسانی به زائران حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) در قالب دو طرح «میقات‌الرضا و قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی»، برنامه لبیک یا رسول‌الله و خطبه‌خوانی در روز رحلت رسول گرامی اسلام (ص) و اجرای صلوات خاصه در روز شهادت امام رضا (ع) عنوان کرد.
وی از دیگر برنامه‌های دهه وقف را برگزاری همایش وقف و رسانه و تجلیل از یاوران وقف، برپایی نمایشگاهی از عملکرد اوقاف در جوار امامزاده یحیی (ع) سمنان، برگزاری نشست صمیمی با صنوف فعال در حوزه وقف، نشست با جامعه پزشکی، بهداشت و درمان و سلامت، نشست با طلاب حوزه‌های خواهر و برادر و نشست با بازاریان، کشاورزان و باغداران با هدف اطلاع‌رسانی به این طیف عظیم به‌صورت خاص برشمرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: برپایی ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» در جوار مکان برگزاری میعادگاه‌های نماز جمعه با حضور مبلغان وقف با هدف ایجاد وقف جدید از دیگر برنامه‌های این دهه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه در استان سمنان، ۵ هزار و ۱۹۶ موقوفه داریم، خاطرنشان کرد: هرسال بیش از ۱۰۰ وقف جدید به موقوفات اضافه می‌شود که در سال ۹۴ تعداد آن ۱۰۵ وقف بوده است.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :