کدخبر : 15940 |

موکب ملایر تا سالروز شهادت امام رضا(ع) خدمات‌دهی می‌کند


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با اشاره به بازگشت زائران حسینی از کربلای معلی، گفت: موکب ملایر همچنان آماده خدمات‌‌رسانی به زائران است و تا شهادت امام رضا(ع) در ملایر برپا خواهد بود و قصد داریم تا به زوار عراقی که از مسیر ملایر به سمت حرم امام رضا(ع) در حرکت هستند، خدمات ارائه دهیم.

به گزارش بقاع نیوز:حجت‌الاسلام و المسلمین حسین قبادی افزود: تا به امروز بیش از ۶۰ هزار پرس غذای گرم شامل شام و ناهار در بین ۶۵ هزار نفر از زائران اربعین توزیع شده است.

وی با اشاره به برپایی بزرگترین موکب غرب کشور در شهرستان ملایر اظهار کرد: مسیر ملایر به عنوان یکی از مسیرهای اصلی عبور زوار حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) در ایام اربعین بود.

قبادی با بیان اینکه ۶۵ هزار نفر از طریق این موکب میان وعده گرم دریافت کرده‌اند و ۱۰۰ هزار زائر نیز از سایر خدمات این موکب بهره‌‌مند شدند، ادامه داد: موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) در مساحت ۳۰ هزار مترمربع از ۱۸ آبان‌ماه با هدف خدمات‌دهی به زوار اربعین در مسیر بهشت هاجر ملایر برپا شد.

وی با اشاره به خدمات‌دهی این موکب به بیش از ۲۲۳ هزار نفر از زوار حرم امام حسین(ع) تا کنون، ادامه داد: توزیع بیش از ۵۰۰ دست لباس گرم بین زائران، ارائه خدمات مکانیکی، دارو و درمان رایگان، اسکان موقت و اطعام با غذای گرم و میان وعده از مهمترین خدمات این موکب بود که از محل عمل به نیات واقفان ملایری صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن هفته وقف، گفت: وقف که در بسیاری از روایات اسلامی از آن به “صدقه جاریه” تعبیر شده، دارای ثواب و فضیلت‌های فراوانی دنیوی و اخروی است.

قبادی به جایگاه شاخص شهرستان ملایر در زمینه وقف و وجود واقفان بنامی چون مرحوم سیف‌الدوله، فخرالحاجیه و … اشاره کرد و گفت: ۶۳٫۵ درصد از اراضی این شهرستان جزء موقوفات است.

وی از برگزاری برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان در هفته وقف خبر داد و اظهار کرد: دیدار با امام جمعه، سرکشی به خانواده معظم شهدا و غبارروبی گلزار شهدا، برپایی ویژه برنامه‌های شهادت رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام رضا(ع) در امامزادگان و بقاع متبرکه، برگزاری همایش یاوران وقف و تجلیل از واقفان و هیئت امنای برتر، توزیع بسته‌های غذایی در مناطق محروم شهرستان و ارائه خدمات کلینیک موقوفه دندانپزشکی اوقاف با ۷۰ درصد تخفیف به نیازمندان از جمله اهم برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در گرامیداشت هفته وقف به شمار می‌رود.
منبع:ایسنا

مربوطه به : اخباراخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :