کدخبر : 13125 |

برگزاری همایش «رهروان زینبی» در امامزاده صالح تجریش(ع)


همایش «رهروان زینبی» با سخنرانی لاله افتخاری مسؤول شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور عصر روز جمعه ۲۳ مهرماه در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برگزارشد

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز،این همایش ویژه بانوان بوده و موضوع آن،صبر و استقامت حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا و نقش ایشان در انتشار پیام این حادثه عظیم تاریخی بوده است.
لاله افتخاری، مسؤول شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور، در همایش بانوان زینبی در امامزاده صالح(ع) تجریش، مهمترین پیام زینب(س) را دفاع از اسلام تا سرحد جان عنوان کرد وگفت: ماباید فرزندان خود را برای دفاع از اسلام و ولایت تربیت کنیم، همسران خود را پشتیبانی باشیم که بتوانند در راه اسلام و کشور ونظام جمهوری اسلامی و ولایت انجام وظیفه نمایند تا در خدمت حضرت زینب (س)بگوییم ما فقط به عزای شما نیامدیم ما با شور و عزای شما آمدیم وبا با شعور شما بیرون میرویم شعوری که دشمن ازآن می ترسد و دل دوست به آن روشن است.

مسؤول شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور با بیان این که حضرت زینب(س) والاترین الگو در دفاع از حریم ولایت است، گفت: امروز خواهران ما با حضرت زینب(س) هم پیمان می‌شوند که همچون گذشته مدافع ولی امر خود باشند.

وی افزود: حضرت زینب(س) از تمام آزمونهای الهی با سربلندی عبور کرد، قبل از واقعه عاشورا حضرت زینب(س) به عنوان فرزند حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در دامن عصمت تربیت و رشد یافت و از همان ابتدای ولادت خبر مصائب و رسالت سنگین این بانوی حماسه ساز به پدر و مادر گرامیشان از جانب خداوند ابلاغ می‌شود.

مسؤول شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور بیان داشت: حضرت زینب(س) تا قبل از عاشورا مصائب از دست دادن پدر، مادر و برادر را تجربه کرده است در عین حال نسبت به رسالت در مکتب وحی غفلت نکرده و همراهی با ولایت و ولی امر مسلمین را شرط ضمن عقد خود قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) مادر، خواهر، و فرزند شهید است، اظهار داشت: دامن پاک و شهیدپرور این بانوی بزرگوار سبب می‌شود دو فرزند خود را در روز عاشورا برای دفاع از امام تقدیم کند، ایشان تنها دختر شهید و خواهر اباعبدالله الحسین(ع) نیست بلکه او مادر، خواهر و فرزند شهید است.

افتخاری با بیان اینکه امروز راه زینبی در بین شیعیان او ادامه دارد، عنوان کرد: حضرت زینب(ع) امروز و آینده کشورهایی همچون یمن، سوریه، نیجریه و عراق را می‌بینند، کشورهایی که به علت عزاداری برای اباعبدالله الحسین(ع) به خاک و خون کشیده می‌شوند، شیعیان پیام ایشان را گرفتند که در مقابل این همه دشمنی ایستادگی می‌کنند.

مسؤول شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور افزود: امروز خواهران ما با حضرت زینب(س) هم پیمان می‌شوند که همچون گذشته عفت، حجاب و کرامت خود را حفظ کرده و مدافع ولی امر خود باشند.

وی در ادامه گفت: مادران و همسران مدافع حرم با الگوگیری از حضرت زینب(س) در دامن پاک خود فرزندانی را پرورش دادند که در جنگ احزاب دشمن را شکست دادند.

افتخاری با اشاره به اینکه ما خود را وامدار شرق و غرب نمی‌دانیم، بیان داشت: امت اسلامی خود را وامدار اسلام وشهدایی می‌دانند که از اول خلقت تا امروز برای حق و حقیقت خون دادند.

مسؤول شورای راهبری بانوان ستاد اربعین کشور در پایان خاطرنشان کرد: در عزاداری امام حسین(ع) باید بصیرت ما بالا رفته و با خدمت به انقلاب اسلامی، زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) باشد

گفتنی است: در این مراسم چند تن ازخانواده معظم شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) از جمله مسعود زمانی فر، مجید فرد طاهری، سیدعلی اکبر ابطحی، بهروز رحیم تبریزی، حسین اکبرنژاد، محمد یونسی، شهید تقی حسینی، رسول علی نقی، حمیدرضا عرفاتی، مهدی اژدری، محمد اسماعیلی شیخانی، رضا جمع منش، علی اصغر رفیعی، ضیایی پور و درستکار با حضور حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع)، حجت الاسلام غلامرضا محمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران وحجت السلام والسلمین مجید کیایی تجلیل شدند.

۶
۱۲
۳
انتهای پیام/

شدند

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :