کدخبر : 13114 |

از سخنرانی «تازه شیعه کوبایی» تا دیدار با خانواده شهدا


سخنرانی یک مسیحی تازه شیعه شده مهم ترین رویداد مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک غرب در محرم ۱۴۳۸ است

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، مسجد صاحب الزمان (عج) طبق سنت هرسال با برپایی مجالس روضه، سخنرانی و مدیحه سرایی، حال و هوای معنوی باشکوهی به شهرک غرب (قدس) تهران داد.

بنابراین گزارش، مجلس روضه و سخنرانی مذهبی به مناسبت شهادت حضرت ابا عبدالله (ع) و اصحاب باوفایش از شب نخست محرم در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک قدس (غرب) آغاز شده و تا شب ۱۳ این ماه نیز ادامه دارد.

این گزارش می افزاید، سخنرانی یک مسیحی تازه شیعه شده مهم ترین رویداد مسجد صاحب الزمان (عج) در محرم ۱۴۳۸ است؛ این شیعه اهل کوبا در جمع سوگواران حضرت حسین بن علی (ع) بیان داشت «در کوبا دو هزار مسلمان و چهل شیعه حضور دارند که وهابیت با صرف هزینه‌های فراوان موفق به گرایش آنها به خود شده است».

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قاسمعلی نوچمنی، استاد حوزه و دانشگاه درباره این رویداد جالب و اثرگذار به خبرنگار بقاع نیوز گفت: تبلیغات دشمنان علیه اسلام در رسانه‌های مختلف جهان، آنچنان اثر سویی دارد که همسر آن کوبایی تازه مسلمان شده به او گفت «تو تروریست شدی و نمی‌توانم زندگی‌ با تو را ادامه دهم».

امامزادگان و بقاع متبرکه محل حضور تمام ستمدیدگان باشند

امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه باید محل حضور تمام ستمدیدگان و محرومان جهان و دستگیری از تازه شیعه شده های کشورهای مختلف باشد.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: مراسم سوگواری روز و شب تاسوعا و عاشورا نیز در مسجد صاحب الزمان (عج) همراه با قرائت زیارت عاشورا توسط علی باریکانی؛ سخنرانی توسط بنده و مداحی توسط علی فتحی با حضور جمع کثیری از مومنان و مومنات و همراه با پذیرایی برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر نوچمنی اظهار داشت: نمازگزاران این مسجد طبق سنت هر سال پس از پایان مراسم سوگواری با هدف تکریم مقام جهاد و شهادت و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه به دیدار خانواده شهدا می‌روند. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند «فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست».

مسئولان مردم را به حضور در آستان مقدس امامزادگان تشویق کنند

امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) گفت: دفتر مقام معظم رهبری، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه‌های علمیه و سایر نهادهای دینی و فرهنگی باید با تبلیغ مساجد و آستان مقدس امامزادگان، مردم را به برگزاری مجالس روضه در بقاع متبرکه و مراکز دینی تشویق کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیران زحمتکش و خدوم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، مردم را به برگزاری مراسم سوگواری شهادت و مصایب اهل بیت (ع) در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه تشویق کنند.

تلاش ستودنی اصحاب رسانه در معرفی بقاع متبرکه

دبیر کل جبهه حامیان ولایت با تشکر از زحمات تمام مسئولان و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه و آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، تصریح کرد: تلاش های اصحاب رسانه به ویژه کسانی که در زمینه معرفی امامزادگان قلم فرسایی می کنند، نقش بسزایی در تعمیق باورهای مردم به آموزه های دین و چهارده معصوم (ع) دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر نوچمنی در پایان گفت: مراسم سوگواری شهادت جانسوز امام حسین (ع) و مصایب عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری (س) تا شب ۱۳ محرم در مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار می شود .علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۹۱۲۱۴۹۴۷۱۵ و ۰۹۱۸۴۱۱۴۲۴۴ تماس بگیرند.

شایان ذکر است، مسجد صاحب الزمان (عج) در شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، خیابان درخشان واقع است.
انتهای پیام

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :