کدخبر : 12948 |

برگزاری ۱۴ نشست صنفی برای ایجاد وقف جدید در سمنان


دبیر شورای راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان از برگزاری ۱۴ نشست صنفی برای ایجاد وقف جدید در سمنان در راستای برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، بهنام مطلبی با تسلیت فرارسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: سوگواره بصیرت عاشورایی دارای برکات و اثرات بسیاری بر جامعه خواهد بود که یکی از این تأثیرگذاری‌ها، در ایجاد وقف‌های جدید متجلی می‌شود.
وی تصریح کرد: برگزاری ۱۴ نشست صنفی برای ایجاد وقف جدید در سمنان در راستای برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در بخش‌های مختلف در این استان پیش‌بینی شده است که اثرات بسیاری در افزایش شمار موقوفات خواهد داشت.
دبیر شورای راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دو نشست در شهرستان دامغان، دو نشست در شهرستان گرمسار، هشت نشست در شهرستان مهدی‌شهر و دو نشست در منطقه بسطام به منظور ایجاد وقف‌های جدید در ایام محرم برگزار می‌شود.
مطلبی با اشاره به لزوم توجه عموم مردم به فرهنگ غنی و الهی وقف اظهار داشت: وقف به معنای واقعی سرچشمه همه خوبی‌ها محسوب می‌شود و در استان سمنان نیز عاشقان اباعبدالله الحسین (ع)، شمار زیادی از موقوفات را به عزاداری‌های سید و سرور شهیدان اختصاص داده‌اند که امر نشان‌دهنده اوج دلدادگی آن‌ها به فرهنگ حسینی است.
وی تصریح کرد: امروز باید تلاش شود تا با ورود عموم مردم به‌ویژه متمولان به امر مقدس وقف، بتوانیم نیازهای جدیدی را که جامعه ایرانی و اسلامی با آن مواجه است، برطرف سازیم و از این‌رو، جلب مشارکت عمومی در این بخش ضروری به نظر می‌رسد.
دبیر شورای راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان افزود: ماه محرم فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ مقدس ایجاد وقف‌های جدید است و باید تلاش کرد تا همه مردم و مسؤولان در این ایام به میدان بیایند و این فرهنگ غنی را نهادینه سازند.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :