کدخبر : 12903 |

آیاتاکیدات رهبر معظم انقلاب، وظیفه‌ی مدیران اوقاف را مضاعف می‌کند?


مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی درپاسخ به این سوال خبرنگار بقاع نیوز، گفت: علاوه بر رسالتی که اداره اوقاف در زمینه‌ی تحقق نیات واقفان و حفظ و نگه‌داری از این امانات دارد، منویات رهبری نیز وظیفه را بر مدیران دو چندان کرده و ما نیز مکلف هستیم که در این زمینه تلاش زیادی کنیم

حجت‌الاسلام علی مصائبی درخصوص دیدار مدیران کل اوقاف با رهبر معظم انقلاب و با اشاره به منویات رهبری، اظهار کرد: با توجه به رسالت‌ سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص موقوفات و امام‌زادگان، تاکید رهبری نیز در راستای وظایف مدیران اوقاف در حوزه‌ی موقوفات، امام‌زادگان و… بود.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در این دیدار، حساسیت داشتن نسبت به بحث موقوفات را یکی از وظایف اصلی ادارت اوقاف دانستند و همچنین بر امانت الهی بودن موقوفات نیز تاکید کردند.

وی همچنین با اشاره فرمایشات رهبری در خصوص امام‌زادگان(ع) نیز افزود: رهبر انقلاب بر این نکته نیز تاکید داشتند که وقتی مردم به امام‌زادگان متوسل شده و به نوعی آثار آن را دیده و حاجت خود را می‌گیرند، این موضوع به تنهایی سندی برای حقانیت امام‌زادگان(ع) است.

حجت‌الاسلام مصائبی بیان کرد: فراهم کردن فرصت مناسب برای استفاده حداکثری مردم از ثروت معنوی امام‌زادگان(ع) نیز از دیگر مواردی بود که رهبر انقلاب بر آن تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه احیای موقوفات و به تحقق رساندن نیات واقفان، تلاش تمامی مسئولان را می‌طلبد، ادامه داد: برای رسیدن به این مقصود، نیاز است که تمامی افراد جامعه در این امر مشارکت کنند، چرا که اگر چنین همکاری نباشد، کار برای ما سخت می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با تاکید بر اینکه مسئولان استان ما همکاری خوبی با اداره اوقاف دارند، یادآور شد: باید از این فرصت فراهم شده به خوبی استفاده کنیم و با توجه به منویات رهبری بتوانیم در راستای احیای موقوفات و همچنین تحقق نیات واقفان قدم برداریم.

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :