کدخبر : 12905 |

اجرای طرح مهر تحصیلی در دلیجان


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان از اجرای طرح مهر تحصیلی همزمان با بازگشایی مدارس در این شهرستان خبر داد

حجت الاسلام محمد رضا آسوده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز،ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید با تاکید بر کمک به نیازمندان و دستگیری از آنان گفت: کمک به نیازمندان از دستورات دینی است که در دین مبین اسلام به آن تاکید فراوان شده است.

وی با اشاره به اهمیت انفاق و نوعدوستی بیان کرد: همه باید یار و یاور نیازمندان و محرومین باشیم و با همدلی و همراهی با یکدیگر زمینه زندگی راحت و با نشاط را برای آنان نیز فراهم کنیم.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به فرا رسیدن ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: اجرای طرح مهر تحصیلی یکی از برنامه های این سازمان است که با همدلی و همراهی مردم مومن و ولایتمدار برگزار می شود.

حجت الاسلام آسوده ادامه داد: طرح مهر تحصیلی از محل موقوفه بازار شمس السلطنه نراق و کمک اداره کل استان ، با ۸۴ بسته کمک تحصیلی در دلیجان برگزار شد که تعداد ۵۰ بسته از این طرح در شهر نراق با آغاز سال تحصیلی جدید تقسیم شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت های مختلف طرح های متنوعی را برگزار می کند، که اجرای طرح “مهر تحصیلی” از محل موقوفات مرتبط یکی از برنامه های این سازمان همزمان با آغاز سال تحصیلی است.

حجت الاسلام آسوده کمک به دانش آموزان نیازمند و ایجاد روحیه همدلی و انفاق را از اهداف برگزاری این طرح دانست و اضافه کرد: نظارت و صیانت از اجرای نیات واقفان وظیفه اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است که طرح مهر تحصیلی هم در این راستا اجرا می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان در ادامه با اشاره به اینکه دانش آموزان باید از دوران کودکی با فرهنگ انفاق و احسان آشنا شوند گفت: دانش اموزان امروز آینده سازان این مرز و بوم هستند و با انجام اعمال خیر از دوران کودکی می توانند آینده ای درخشان را برای ایران اسلامی رقم بزنند.
انتهای پیام/
محمود منیعی

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :