کدخبر : 12866 |

منع حج برای ایرانیان کاری غیرممکن است


این زائر ترکیه‌ای با تاکید بر اینکه منع حج برای ایرانیان کاری غیرممکن است، گفت: دولت سعودی‌ها، دشمن جهان تشیع بوده و آنان نمی‌خواهند که شیعیان در خانه‌ی خدا حضور داشته باشند.

به گزارش بقاع نیوز:”صادق توران” یکی از ماموران مالیات ترکیه است که با همسر خود به ایران و زیارت امام‌زاده سید محمد(ع) کججانی آمده است;وی درخصوص حضورش در این مکان مقدس می گوید: ما نیز مانند شیعیان ایران به امام‌زاده‌ها علاقه داشته و احترام زیادی قائل هستیم؛ چرا که این امام‌زاده‌ها رهبر و راهنمای ما هستند.

وی در خصوص فاجعه‌ی منا و همچنین ممانعت سعودی‌ها از حضور ایرانیان در حج نیز اظهار کرد: ما از حادثه‌ی سال گذشته و شهادت حاجیان بسیار ناراحت شده و از عربستان سعودی نیز گله‌مندیم؛ چرا که ممنوع کردن حج برای ایرانیان کار درستی نبوده و همان‌گونه که مردم بدون هیچ منعی به مشهد و کربلا می‌روند، حج نیز این‌گونه است؛ زیرا مردم این‌اقدام را تنها برای خدا انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: حضور ما در تبریز و دیدن و شناختن این مکان، خیلی برای ما تاثیرگذار بود و همچنین احساس بسیار خوبی داشتیم که در کنار برادران ایرانی‌مان نماز خوانده و آداب زیارت را به جا آوردیم.

توران تاکید کرد: ما در ترکیه به مردم تعریف خواهیم کرد که با چه انسان‌های خوش‌خلق و مهربانی برخورد کرده و هم‌صحبت شدیم.

وی با اشاره به مهمان‌نوازی بی‌نظیر ایرانیان، یادآور شد: ما در ترکیه منتظر شما هستیم و برای شما میزبان خوبی خواهیم بود و هر زمان که ایرانیان و تبریزی‌ها اراده‌ی سفر به کشور ما را بکنند ما با آغوش باز از ایشان پذیرایی خواهیم کرد.

این زائر ترکیه‌ای در خصوص امام‌زاده سید محمد(ع) کججانی بیان کرد: این امام‌زاده بسیار قابل تعریف بوده و ما نیز در اینجا احساس بسیار خوبی داریم؛ ما از حضور خود در اینجا خوشحال بوده و ان‌شاءالله خداوند نیز از شما راضی باشد.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :