کدخبر : 12841 |

بازسازی امامزادگان حوریه و کاظمه خاتون(ع) دلیجان با کمک خیرین


بازسازی امامزادگان حوریه و کاظمه خاتون(ع) دلیجان با کمک دو میلیاردو هشتصد و پنجاه میلیون ریالی خیرین در حال انجام است

حجت الاسلام محمد رضا آسوده، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان در گفت وگو با خبرنگار بقاع نیوز با اشاره به اهمیت رسیدگی به بقاع متبرکه و بازسازی این اماکن زیارتی و تاریخی گفت: بنای ساختمان قدیمی بقعه با مصالحی از خشت وگل ساخته شده که باگذشت زمان و تاثیر نزولات جوی فرسوده و طبق طرح جامع،نیازمند بازسازی بود که بخشی از آن در حال حاضر با کمک خیرین و نیکوکاران در حال بازسازی است.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته دو میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون ریان برای انجام برخی از عملیات های عمرانی هزینه شده است، افزود: کل عرصه زیارتگاه ۵۰۰۰ هزار متر مربع و زیر بنای آن در دو طبقه ۷۵۰ متر مربع که جمعه ۱۵۰۰ متر مربع است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان خاطر نشان کرد: تربتخانه این بقعه مبارکه در یک فضای ۹*۹ ، متر مربع است که در حال بازسازی است.

وی اضافه کرد: هزینه انجام شده تا نیمه اول سال ۹۴ مبلغ شش میلیارد ریال بوده که از سال گذشته تا کنون دو میلیارد و هفتصد و هشتاد و پنج میلیون ریال هزینه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شروع پروژه عمرانی از سال ۱۳۸۴ طبق طرح جامع مصوب سازمان اوقاف و امور خیریه بوده است، بیان کرد: جمعا هشت میلیارد و هفتصد و هشتاد پنج میلیون ریال هزینه شده است.

حجت الاسلام آسوده خاکریزی پشت بام و سیمان کاری، تیغه چینی ۵۰۰ متر مربع، هزینه نبشی کشی برای تیغه ها ، گچ کاری و سفید کاری، ساخت و نصب گلدسته ها و تهیه ۵۰۰ متر سرامیک از جمله برنامه ها برای بازسازی این بقعه متبرکه بوده است.

وی نصب سرامیک سرویس های بهداشتی، تهیه سیمان و ماسه و همچنین لوله کشی سرویس های بهداشتی را از دیگر فعالیت های دانست که به همت خیرین و نیکوکاران انجام شده دانست و بیان کرد: انعقاد قرارداد ساخت ضریح، پیگیری تیرریزی برق ویژه جاده مخصوص امامزادگان، ساخت و نصب پنجره های پی وی سی، ساخت درب های ورودی، خرید و نصب شیشه پنجره ها و دربها و همچنین تهیه ایزوگام از دیگر برنامه های انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دلیجان اضافه کرد: همه این فعالیت های از سال ۱۳۸۴ با کمک و مساعدت خیرین و همکاری اوقاف استان انجام شده و امید است کار بازسازی و تعمیرات این بقعه مبارکه در صورت اعتبار کافی تا پایان سال ۱۳۹۶ به پایان برسد.
انتهای پیام/
زهرا معصومی

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :