کدخبر : 12635 |

اقدامی مردمی درباره وقف فرهنگی و گسترش کتاب خوانی


به بهانه یادداشت یکی از خوانندگان بقاع نیوز درباره یک طرح کتاب‌خوانی به نام ” مقر کتاب “، درصدد بازخوانی این طرح برآمدیم.

به گزارش بقاع نیوز، یکی از خوانندگان بقاع نیوز مطلبی درباره این طرح نوشته و خواستار برای اطلاع‌رسانی آن شده است. به نوشته این کاربر: «شب چهارشنبه گذشته روانه مسجد جمکران شده بودم که گذرم به آپاراتی حوالی جمکران افتاد . در اوقات فراغت مجله ” خانه خوبان ” را که در گوشه ای از آپاراتی روز زمین افتاده بود را ورق زدم . روی جلدش نوشته بود .” ویژه خانواده ها “به سفارش مقر کتاب قم (وقف در گردش) لطفا این مجله را پس از مطالعه در اختیار دیگران قرار دهید . در پشت مجله گزارشی نوشته شده بود از ” مقر کتاب “.»
طرح کشوری «مقر کتاب» با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به همت جمعی از خواهران حوزه های علمیه قم به مدت ۶ سال در حال برگزاری است که تا کنون در ۴۰ شهر اجرایی شده است.
افراد فعال در این مقر به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند و دغدغه آنها خواندن کتاب ها، دسته بندی و در اختیار قرار دادن کتب جذاب در اختیار سنین مختلف در مکان های مختلف است. البته تأکید بانیان این طرح بر این است که طبق گفته حضرت آقا، مردم کتاب بخرند بخوانند و هدیه بدهند که فعالیت ما نیز بر همین اساس است.
فعالان اجرای این طرح اقدام به مطالعه کتاب هایی در موضوعات مختلف می کنند و کتاب های مفید را از کتاب های دیگر جدا می کنند. این گروه تاکنون هزاران کتاب را مطالعه کرده و با اجرای طرح های “معلم فهیم”، “نوجوان فهیم”، “یار فهیم”، “همسایه فهیم”، “صدقه کتاب” و “اهداء کتاب” به افراد و خانواده هایی که مشکلاتی در زنگی دارند مراجعه می کنند و برای رفع مشکلاتشان کتاب هایی را در قالب بسته های فرهنگی به صورت هدیه، تخفیف و امانت به این عزیزان ارائه می دهند.
این گروه، مخارج خود را از طریق جمع آوری نذورات تأمین می کند.
انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژه

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :