کدخبر : 12700 |

صدور ۵۵ هزار سند مالکیت موقوفات از سال ۸۸ تاکنون/ تسریع مالکیت موقوفات با تفاهم جدید سازمان‌های اوقاف و اسناد کشور


مدیر کل اسناد و املاک اوقاف گفت: از سال ۱۳۱۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی ۲۳ هزارسند جهت موقوفات و رقبات کشور و بعد پیروزی انقلاب تا سال ۸۸ بیش از ۴۲ هزار سند مالکیت صادر شده است.

حجت الاسلام اژدری در گفت‌وگو با خبرنگار بقاع نیوز اظهار داشت: همایش ملی صیانت از وقف با رویکرد تثبیت مالکیت موقوفات و اراضی ملی به همت سازمان اوقواف و امور خیریه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درروزهای ۱۱ یازدهم و دوازدهم شهریور با حضور آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه و مدیران کل اوقاف سازمان های مربوطه از سراسر کشور برگزار می شود.
مدیر کل اسناد و املاک سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این موضوع که امروزه حفظ و صیانت از وقف مورد توجه همگان است گفت: از سال ۱۳۱۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی ۲۳ هزار سند جهت موقوفات و رقبات کشور صادر شده بود و بعد از پیروزی انقلاب تا سال ۸۸ بیش از ۴۲ هزار سند مالکیت جهت موقوفات صادر شده است .
وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه فی مابین سازمان‌های اوقاف و امور خیریه و سند اسناد و املاک کشور در سال ۸۸ افزود: از سال ۸۸ تاکنون بیش از ۵۵ هزار جلد سند مالکیت برای موقوفات صادر شده است که امید است با انعقاد تفاهم نامه جدید در این همایش این روند با شتاب بیشتری ادامه یابد .
بهشته سامعی
انتهای پیام/

مربوطه به : اخباراخبار وقف

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :