کدخبر : 12517 |

چهارمین همایش بزرگداشت امامزادگان پنج تن لویزان برگزار شد


چهارمین همایش بزرگداشت امامزادگان پنج تن علیه السلام برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز این مراسم همراه باسرودخوانی و ادای احترام به پیشگاه امام زادگان واجب التعظیم توسط خادمین و زائرین آستان با نوای مهندس اسکندریان آغاز شد و در ادامه با غبارروبی و اهدای گل به شهدای والامقام آستان ادامه داشت.

هم چنین این مراسم بااجرای نجم الدین شریعتی سخنرانی حجت الاسلام دانشمند، مداحی حاج احمد نیکبختیان و اهدای جایزه به شرکت کنندگان در مراسم، مجاورین و خدام آستان پایان یافت.

در این مراسم حجت الاسلام دانشمند در خصوص محبت به جوانان اذعان داشتند:

خدا نکند پرده ها از روی اعمال کنار برود بعضی ها مهر “باطل شد” در جیبشان دارند و همه را رد می کنند. حال اگر جوانی گناهی انجام داده و الان پشیمان است چرا با آغوش باز او را نمی پذیریم؛ چرا وقتی کسی یک سابقه ی کوچک دارد آنرا بزرگ می کنیم با این وصف ما شیعه ی امام رضا علیه السلام نیستیم. امام رضا علیه السلام می فرماید حتی اگر کسی گناه آشکار و فاسق انجام می هد اگر اهل بیت علیهم السلام را دوست دارد، شما هم دوستش بدارید. اگر می توانید هدایتش کنید اگر حرف شما رویش اثری ندارد از کسی که حرف شنوی دارد کمک بگیرد اگر اینها هم نشد حداقل دعایش کنید و طلب مغفرت کنید.پیامبر صلی الله علیه و آله اینگونه بودند هر چه ایشان را آزار می دادند او برایشان دعا می فرمود که خدا هدایتشان کند. ببیندی از صبح تا شب دعاهایتان بیشتر است یا نفرین هایتان؟ اگر نفرینتان بیشتر است در راه اهل بیت علیهم السلام است وگرنه در راه آنها نیستید. امام صادق علیه السلام می فرماید: شیعیان محبین ما مثل طلا هستند. طلا حتی اگر در مستراح بیفتد باز هم طلاست و قیمت دارد و طلا بودن آن از دست نمی رود بلکه باید تمیزش کرد و آن را آب کشید؛ با دعا، اخلاق، لبخند، رفاقت کردن و وقت گذاشتن. آغوش ما اگر باز نباشد آغوش قاچاقچی ها و شیطان پرست ها باز است. مردم آب بیاورید و کوزه نشکنید.

سیگنال مثبت با اخلاق خوش به دیگران بفرستید

خدا به شما نگاه می کند ببیند چند نفر را نجات داده اید؟ چند نفر را شکار کرده اید؟ چند نفر فراری از خدا را برگردانده اید؟ پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: کسی که بداخلاق باشد بوی بهشت به مشامش نمی رسد. همه فکر می کردند حکم سامری گوساله پرست اعدام باشد، اما او را به بیابان تبعید کردند. حضرت موسی علیه السلام به خدا فرمود: او همه را گوساله پرست و منحرف کرده چطور حکمش اعدام نیست؟ خدا به او فرمود: سه خصلت در او هست که گفتم اعدامش نکنید، یک خوش اخلاق بود دوم به پدر و مادرش خیلی احترام می گذاشت. سوم خیلی گره گشا بود و هر کس مشکلی داشت و به او رجوع می کرد گرفتاری اش را حل می کرد. ببینید سامری به خاطر این صفات از اعدام نجات یافت! پس خوش اخلاق باشید! چرا بعضی ها فکر می کنند مسلمانی فقط به مسجد رفتن است: می بخور منبر بسوزان مردم آزاری نکن! شراب خوردن چقدر بد است؟ از شراب خورن بدتر و پست تر بداخلاقی با مردم است.

امام حسین علیه السلام فرمود: مومن کسی است که هر وقت از در خانه بیرون رفت در دلش به مردم بگوید این کسی است که آبرویش نزد خدا بیشتر از من است. پدر بنده می فرمود: قبل از اینکه اجتهاد فقه و اصول بگیری اجتهاد مردم داری بگیر و با مردم مدارا کن! قرآن می فرماید اگر پول نداری و نمی توانی با پول مشکل مردم را حل کنی، حداقل لبخند بزن و سیگنال مثبت به مردم بده و خوش اخلاق باشد و مردم از دیدنت خوشحال شوند.

دلها را به یکدیگر مهربان کنید. در ادامه حدیث امام رضا علیه السلام فرمود: دشمنان آل محمد را دشمن بدار اگر چه روزه داشته باشند و نماز بگذارند.

خبرنگار:مریم کتابچی

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :