کدخبر : 12537 |

دیدار مدیرکل اوقاف مازندران با امام جمعه شهرستان فریدونکنار


حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با امام جمعه شهرستان فریدونکنار دیدار کرد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به همراه معاونین و مدیران ستادی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با حجت الاسلام سید محمود جلالی امام جمعه شهرستان فریدونکنار دیدار کرد.

این دیدار در حالی در دفتر امام جمعه شهرستان فریدونکنار برگزار شد که معاون فرماندار فریدونکنار، رئیس اداره ثبت شهرستان و معاون فرمانده سپاه این شهرستان در آن حضور داشتند.

*بسیاری از مردم با احکام شرعی وقف آشنا نیستند

حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های اوقاف استان و شهرستان، گفت: استان مازندران دارای یک هزار و ۲۲۲ بقعه متبرکه و امامزاده است که رتبه دوم کشور را دارد.

وی خواستار حمایت ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد استان از موقوفات و بقاع متبرکه مازندران شد و افزود: بسیاری از مردم با احکام شرعی وقف آشنا نیستند و ائمه جمعه با بیان احکام وقف در خطبه های نماز جمعه می توانند خدمت بزرگی به موقوفات داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه بقعه سید نظام الدین فریدونکنار باید با حمایت مسئولان شهرستانی ساماندهی شود، ادامه داد: تصرفاتی به حریم بقعه و قبرستان سید نظام الدین شده که باید پیگیری جدی شود.

*اجرای نیت واقف حساسیت بالایی دارد

حجت الاسلام سید محمود جلالی امام جمعه شهرستان فریدونکنار در این دیدار با تاکید بر توجه همه مردم و مسئولان به موقوفات، گفت: اجرای امینانه نیت واقف بسیار مهم و حساس است و اوقاف توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشد.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی اوقاف در سطح شهرستان فریدونکنار باید پررنگ تر شود، ادامه داد: در موضوع اجرای نیت واقف حساسیت بالایی وجود دارد ما از آن اطلاع و آگاهی داریم.

امام جمعه شهرستان فریدونکنار با باین اینکه اجرای نیت واقف مقدم بر همه امور است، گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه ظرفیت عظیمی در مباحث فرهنگی دارند که باید از آن به درستی بهره گیری کرد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :