کدخبر : 12546 |

بصیرت افزایی و کار فرهنگی مضاعف از نیازهای امروز جامعه است


مسئول سابق واحد خواهران نهاد رهبری دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: جامعه امروز ما، نیازمند بصیرت افزایی و کار فرهنگی مضاعف است.

به گزارش بقاع نیوز، مسئول سابق واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان در خصوص هدف از خلقت و زندگی کردن از دیدگاه شریعت اسلام گفت: هدف از خلقت انسان، عبادت و رسیدن به کمال است؛ عبادت نه به این معنا که تنها نماز و روزه و سایر احکام را به جا آوریم بلکه منظور از عبادت یعنی بندگی.

مریم اثباتی در ادامه تصریح کرد: انسان می بایست در زندگی رسالت خلیفه اللهی خود را انجام دهد و این امر تحقق نمی یابد مگر اینکه انسان خود را به صفات الاهی آراسته کرده و گفتار و رفتارش رنگ خدایی به خود بگیرد.

وی افزود: متأسفانه جامعه کنونی در برخی از زمینه‌ها تحت تأثیر عواملی از جمله فرهنگ غرب به مادیگرایی، مصرف گرایی و گرایش به تجملات، دوری از موازین شرعی، سستی در دین و بی توجهی به خانواده و تجرّدگرایی رو آورده است.

این کارشناس علوم قرآنی اظهار کرد: دیدگاه انسان نسبت به خلقت در نوع و روش زندگی او تجلی می‎کند؛ اگر دیدگاه فردی الاهی بوده و به توحید و معاد معتقد باشد طبیعتاً به زندگی به عنوان یک سفر تمام شدنی و اقامت موقت نگاه کرده و تبع آن سعی می کند در تمام امور، رضایت پروردگارش را فدای لذت های دنیوی نمی‎کند و همچنین از آن جهت که خداوند را ناظر و مراقب خود می داند در برابر غم‎ها و مشکلات زودگذر زندگی دنیوی، مقاومت کرده و به خدا توکل می‎کند.

اثباتی تأکید کرد: شخصی که در زندگی اعتقاد به توحید و معاد ندارد و لذت گرایی را هدف زندگی خود می‎داند، ضمن اینکه در راه رسیدن به این لذات ممکن است دست به هر کاری بزند، وقتی به هدف خود رسید هم دچار پوچی می‌شود.

وی ادامه داد: چنین اشخاصی که هدفی الاهی در زندگی ندارند تمام همّ و غم آنها مادیات بوده و در برابر فراز و نشیب‎های زندگی به راحتی روح آنها آسیب دیده و دچار افسردگی و سرخوردگی می‌شوند.

این کارشناس علوم قرآنی اظهار کرد: امروز جامعه ما دستخوش هجمه فرهنگی و اعتقادی بوده و فضای مجازی یکی از ابزارهای مهم این هجمه به شمار می‎رود و به فرموده مقام معظم رهبری علاج کار کشور بیداری مردم و حفظ انگیزه‎های ایمانی مردم است.

اثباتی گفت: در شرایط کنونی علما و اندیشمندان می بایست بصیرت افزایی کنند و به ویژه برای نوجوانان و جوانان در مدارس و دانشگاهها باید کار فرهنگی مضاعف انجام شود تا بتوان جامعه را از سقوط و انحطاط حفظ کرده و به سمت اسلام و معارف اسلامی که سعادت افراد و جامعه را درپی دارد،سوق دهیم.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :