کدخبر : 12461 |

مراسم اختتامیه جشن های دهه کرامت اوقاف استان تهران برگزار شد


اختتامیه مراسم جشن های دهه کرامت اوقاف استان تهران به میزبانی آستان مطهر امامزاده صالح(ع) در جوار مطهر این امامزاده همزمان با میلاد امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، در آخرین روز از دهه مبارک کرامت ، عصر یکشنبه ۲۴ مرداد ماه و در روز میلاد ثامن الائمه امام رضا(ع) صحن و سرای آستان مطهر برادر بزرگوارشان حضرت امامزاده صالح بن موسی کاظم(ع) تجریش حال و هوایی دیگر داشت،زائرین و مجاورین این امامزاده جلیل القدر از نقاط مختلف تهران و کشور در اجتماعی عظیم و در جشنی پرشکوه که به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران به میزبانی آستان مطهر امامزاده صالح(ع) تشکیل شده بود حضور یافتند.

پیر و جوان، مدیر و مسئول،کاسب و روحانی ، لشکری و فرهنگی همه با شاخه هایی گل به دست در این اجتماع حضور داشتند این مراسم که با تلاوت آیات کلام الله قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد، و در ابتدای برنامه مدیریت آستان مطهر امامزاده صالح(ع) حجت الاسلام گواهی به حضار خیر مقدم گفت.

اولین سخنران این مراسم مهندس هاشمی استاندار تهران و عضو هیئت امناء امامزاده صالح(ع) بود که ایشان ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) از حضور مردم تهران در این اجتماع تشکر نمود و اظهار کرد: ما باید قدردان این مناسبات باشیم که یک نعمت بزرگ برای کشورمان می باشد که خدا به ما عنایت نموده است.

مهندس هاشمی در ادامه افزود: این مناسبات را باید تبدیل به مرکز ثقل، وحدت و اتحاد و همدلی نمود که آنگاه هیچ کس نمی تواند به این کشور نگاه چپ کند.

استاندار تهران خواستار برگزاری چنین مراسماتی در تمام امامزادگان تهران شد و گفت: اکنون تهران بیش از هشت و نیم میلیون جمعیت دارد و باید تلاش نمود در تمام امامزادگان تهران چنین مراسمات، جشن ها و حضورهایی برگزار شود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به آیات و روایات گفت: هر چه شباهتمان به اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) بیشتر باشد مورد شفاعت بیشتری قرار می گیرد.

حجت الاسلام ماندگاری به داشتن عفت و حیا به عنوان یکی از شباهت های ما به اهل بیت(ع) گفت: امام رضا(ع) خانواده اش سرتا پا حیا و عفت بود حال اکنون که ما خود را زائر امام رضا(ع) می دانید و به جشن میلادش آمده ایم آیا حیا و عفت ما، پوشش و ارتباطات ما، زن و مرد ما شباهتی با پوشش امام رضا(ع) و اهل بیت(ع) دارد؟ امام در حدیثی فرمودند: هرکس حیا و عفت ندارد دین هم ندارد.

این استاد حوزه علمیه افزود: مادر امام رضا(ع) حضرت فاطمه زهرا(س) نسبت به کور هم حیا و حجاب داشتند اما ما متاسفانه ما چنین نیستیم و بد پوششی دارد عادی می شود.

وی ادامه داد: آیا یک دختر با چادر به حضرت زهرا(س) شباهت بیشتری دارد یا با مانتوی بد پوشش، بدانید شباهت به حضرت زهرا(س) در آخرت بدرد شما می خورد نه خود را شبیه فلان خواننده و بازیگر در آوردن، بدانید هر چه حیا و عفت ما به این خاندان بیشتر باشد مورد شفاعت بیشتری قرار می گیریم.

در ادامه مراسم چند کلیپ و همچنین مولودی خوانی برگزار شد و در پایان خادمان آستان مطهر امامزاده صالح(ع) به اجرای نقاله خوانی پرداختند.

خبرنگار : امیرمحسن سلطان احمدی

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :