کدخبر : 12505 |

دیدار مدیرکل اوقاف مازندران با نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس


حجت الاسلام ستار علیزاده به همراه معاونین و مدیران ستادی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به همراه معاونین و مدیران ستادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

این دیدار در حالی در جوار امامزادگان احمد و مختار (ع) روستای کالج شهرستان نور برگزار شد که اعضای این جلسه پیش از این در همایش بزرگداشت و تکریم امامزادگان شهرستان نور شرکت کرده بودند.

حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد سال جاری و سال گذشته مجموعه اوقاف استان، گفت: استان مازندران دارای یک هزار و ۲۲۲ بقعه متبرکه و امامزاده است که رتبه دوم کشور را دارد.

*وجود بیش از ۱۰۰ هزار رقبه در مازندران

وی با بیان اینکه اوقاف مازندران در اجرای برنامه های ابلاغی سازمان اوقاف در سال ۹۴ رتبه نخست کشور را کسب کرد، افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران طی سالهای اخیر در تمامی طرح ها و برنامه های سازمان اوقاف و برنامه های ابلاغی رتبه های برتر را کسب می کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۹۲۵ موقوفه متصرفی در مازندران وجود دارد، تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ هزار رقبه، ۷۰ هزار رقبه غیر متصرفی و ۱۰۰ هزار مستأجر موقوفات در مازندران وجود دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه استان در زمینه موقوفات رتبه سوم کشور را دارد، تصریح کرد: بیش از ۳ هزار خادم افتخاری در آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه مازندران فعالیت می‌کنند.

علیزاده با بیان اینکه ۳۶۰ مرکز فرهنگی قرآنی در آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه مازندران فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: بیش از ۴ هزار مسجد در استان داریم که همه آنها وقف هستند.

* مجلس شورای اسلامی حامی و پشتیبان سازمان اوقاف است

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه باید جایگاه و منزلت امامزادگان را قدر بدانیم، افزود: برگزاری همایش های بزرگداشت امامزادگان و تکریم آنها ارزشمند است.

وی با موقوفات اشاره کرد و گفت: وقف مسئله ای شرعی است و فقط رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و نماینده ولی فقیه می توانند نسبت به آن ورود پیدا کنند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مسئله موقوفات باید با نگاه شرعی ورود پیدا کرد و در تخصص هر کسی نیست که در این خصوص اظهار نظر کند.

اسماعیلی گفت: مجلس شورای اسلامی حامی و پشتیبان سازمان اوقاف است.

انتهای پیام/
photo_2016-05-22_16-44-15

photo_2016-05-22_16-44-55

photo_2016-05-22_16-44-59

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :