کدخبر : 12449 |

حساس‌ترین مسائل حراست از موقوفات است


رئیس‌کل دادگستری استان کردستان حراست از موقوفات را از مهم‌ترین مسائل قانونی دانست و گفت: تولیت و نظارت بر موقوفات باید با دقت کامل انجام شود.

به گزارش بقاع نیوز، علی‌اکبر گروسی صبح امروز در جلسه با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه وقف در جامعه، اظهار کرد: کردستان یک استان مسجدمحور است و بسیاری از موقوفات و رقبات استان مربوط به مساجد است.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان افزود: مشکلات و مسائل خاص حقوقی و قضایی موقوفات در شعبه مربوط به اوقاف استان با دقت و حساسیت خاصی انجام می‌گیرد و تلاش بر این است حق و حقوق موقوفات با دقت رعایت شده و ظلمی به حق ضرعی هیچ موقوفه‌ای در استان صورت نگیرد.

گروسی ادامه داد: خوشبختانه در زمان مدیران کل سابق اوقاف همکاری مناسبی بین دو دستگاه وجود داشته و امید است این همکاری همواره ادامه یابد و موجبات حراست، حفاظت و رشد و ارتقاء موقوفات استان را فراهم آورد.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان خدمت به مردم این استان را از تکالیف اصلی مسوولین دانست و گفت: مردم پاک این دیار همواره در برهه‌های سخت حامی نظام بوده‌اند و با حضور خود در میادین سیاسی همچون انتخابات و راهپیمایی‌ها این مهم را ثابت کرده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در این دیدار همکاری و تعامل با دادگستری استان و نهادهای زیرمجموعه را موجب رشد و ترقی موقوفات استان دانست و خاطرنشان کرد: حراست و حفاظت از موقوفات استان یک وظیفه همگانی است و همه مردم و دستگاه‌ها طبق وظیفه شرعی خود باید نسبت به رعایت حقوق موقوفات استان حساس و قاطع باشند.

حجت‌الاسلام نوروزی ادامه داد: برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد شعبه حل اختلاف در محل اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با همکاری دادگستری در حال انجام است و بزودی مراحل مقدماتی کار انجام می‌شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :