کدخبر : 12452 |

آغاز عملیات بهسازی قبور شهدای مدفون در جوار امامزاده ابوالفضل(ع) روستای مهدی آباد


رییس اوقاف و امور خیریه دلیجان از آغاز عملیات بهسازی قبور شهدای مدفون در جوار امامزاده ابوالفضل(ع) روستای مهدی آباد خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آسوده ،در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بقاع نیوز گفت:نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال را برای اجرای این عملیاتی عمرانی تخصیص داده است.

وی افزود: از ۲۴ شهیدی که مردم این روستا تقدیم ایران اسلامی کرده اند ۹ نفر در جوار آستان مقدس امامزاده ابوالفضل(ع) مدفون هستند.

رییس اوقاف و امور خیریه دلیجان اظهار داشت: طبق قرارداد منعقد شده با پیمانکار این عملیات ظرف مدت ۲ هفته به اتمام خواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین آسوده بیان کرد: آستان مقدس امامزاده ابوالفضل(ع) طرح جامع نداشت که سال گذشته مصوب شد و اجرای این عملیات عمرانی نیز در راستای این طرح انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: طرح جامع آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با هدف برنامه ریزی و اجرای مدون اقدامات عمرانی، جلوگیری از صرف هزینه های مضاعف در کارهای مقطعی و اعمال نظرهای سلیقه ای اجرایی می شود.

رییس اوقاف و امور خیریه دلیجان بیان کرد: امروز پرچم اسلام به برکت فداکاری و خون شهیدان در سراسر دنیا به اهتزاز درآمده و عظمت اسلام بواسطه ایثار این مجاهدان راه حق نمایان شده است.

حجت الاسلام و المسلمین آسوده ابراز داشت: شهیدان جان خود را نثار راه خدا کردند، از تعلقات دنیوی گذشتند و مصالح امت اسلامی را بر خود و زندگی خویش ترجیح دادند بنابراین خدمت به شهدا قدم کوچکی است برای ادامه راه شهیدان و قدردانی از گذشت آنها.

وی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت همیشه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و پس از واقعه عظیم عاشورا، اعتبار و ارزش دو چندانی یافته است.

رییس اوقاف و امور خیریه دلیجان گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و آشنایی نسل جدید با ایثارگری ‌های رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس را از ضروریات امروز جامعه عنوان کرد.
زهرا معصومی

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :