کدخبر : 12371 |

همایش بزرگداشت امامزادگان در امامزاده سیدمحمد(ع) کججانی برگزار شد


همزمان با دهه کرامت و تکریم امامزادگان، مراسم ویژه بزرگداشت امامزادگان استان با محوریت امامزاده سیدمحمد(ع) کججانی در این امامزاده با حضور مسئولان لشگری، استانی و طلاب حوزه علمیه برگزار شد.

به گزارش بقاع نیوز، مراسم بزرگداشت امامزادگان استان با محوریت امامزاده سیدمحمد(ع) کججانی با حضور حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان، سرهنگ حسن صفدری، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج امامت تبریز، طلاب حوزه علمیه، برخی از اعضای شورای شهر و جمع کثیری از اقشار مردم در آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) کججانی برگزار شد.

بر اساس این گزارش مطاع نخست برنامه آیاتی از کلام‌الله مجید توسط مهدی محمدزاده، قاری برجسته قرآنی بود و سپس حجت‌الاسلام علی مصائبی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان به سخنرانی در مورد اهمیت و کرامت امامزادگان در کشور و استان پرداخت.

حجت‌الاسلام مصائبی با بیان اینکه با توجه به شرایط و موقعیت دوران گذشته و فشارهای حاکمان ظالم، امامزادگان زیادی به کشور عزیمت کرده‌اند،گفت: در حالی که بیشتر این امامزادگان در مناطق کوهستانی کشور آمده و در آنجا آرام گرفته‌اند.

وی ادامه داد: امروز داعش و دشمنان اسلام قصد دارد تا آرامگاه اهل‌بیت(ع) و فرزندان آنان را از بین ببرد؛ زیرا وجود امامزادگان برای آن‌ها زنگ خطری محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام مصائبی با اشاره به آیات صریح قرآن کریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه دشمن سعی در از بین بردن بقاع و اماکن زیارتی دارد؛ در حالی که این اماکن زیارتی مرکز تجمع مومنان و شهادت طلبان است و به برکت وجود اسلام، امروز سعادت، سربلندی و عاقبت بخیری به سراغ امت پیغمبر آمده است.

وی تآکید کرد: تکریم از امامزادگان در واقع عزت بخشی به خود مسلمانان است. پیروزی نهایی از آن مسلمانان خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یادآور شد: آشنایی مردم با امامزادگان و اجرای اهداف عالی می‌تواند تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی را تسریع بخشد.

وی با اشاره به اینکه از اهداف سال‌جاری احیاء، تعمیر و بازسازی امامزادگان است، تصریح کرد: ایجاد فضای مناسب و مطلوب می‌تواند باعث حضور گسترده مردمی در این اماکن مذهبی شود.

سرهنگ حسن صفدری، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج امامت تبریز نیز با حضور در این مراسم معنوی و پربرکت ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت، و سالروز تکریم بقاع متبرکه و امامزادگان، خاطرنشان کرد: اهمیت توجه به مقام و منزلت بقاع شریفه بر کسی پوشیده نیست، چرا که اکثر این امامزاده‌ها برای همراهی با امام رضا(ع) و رویارویی با ظلم قیام کرده‌اند و بزرگداشت مقام آنان در واقع گرامیداشت فرهنگ مبارزه با ظلم و بیداد است.

وی همچنین با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، اظهار کرد: تقویت فعالیت‌های اعتقادی پایگاه‌های بسیج و کانون فرهنگی به طور همزمان و منسجم و گسترش فعالیت‌ها از طریق همکاری با افراد سرشناس محلی می‌تواند راهکار خوبی در این زمینه باشد.

صفدری افزود: با مطالعه تاریخ ایران متوجه خواهیم شد که ۲۵۰۰ سال حکومت شاهنشاهی در ایران وجود داشت که سرانجام هرکدام برایمان نمایان است به گونه‌ای که هرکسی با روی کارآمدن اقدام به جداسازی تکه‌هایی از ایران بود در حالی‌که اما این کشور با پشتیبانی ولی فقیه و امام خمینی (ره) به این عزت و جایگاه در جهان رسیده است.

وی تأکید کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی ، علما و ولی فقیه گام به گام این انقلاب شاهد یاری امام زمان (عج) هستیم و امروزه نیز تحت امر ولی‌فقیه مسلمین، در رکاب امام زمان (عج) با دنیا مقابله خواهیم کرد.

گفتنی است، پس از پایان سخنرانی، گروه بین‌المللی تواشیح طارق به اجرای قطعه‌های اسلامی به مناسبت دهه کرامت پرداخت و سپس آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) با نوای دلنشین حاج عراقی‌زاده عطرآگین شد.

در پایان مراسم، سفره احسان و اطعام امامزاده سیدمحمد(ع) پذیرای حضور گرم و صمیمی زائران و میهمانان شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :