کدخبر : 12244 |

وجود پر برکت امامزادگان در استان، نشان دهنده هویت دینداری مردم دیار آذربایجان


مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: وجود امامزادگان مختلف در استان، نشان از هویت دینداری مردمان دیار آذربایجان است.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام علی مصائبی در مراسم تکریم خادمین امامزادگان و تجلیل از اصحاب رسانه در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) با بیان اینکه انوار پراکنده ای از خانواده اهل بیت(ع) در جای جای ایران اسلامی آرام گرفته اند، اظهار کرد: در استان آذربایجان شرقی بسیاری از این انوار اهل بیت(ع) در مناطق کوهستانی مدفون شده اند. دفن این بزرگان در مناطق کوهستانی به دلیل وجود خلفای ظالمی بود که در آن دوران به آن ها فشار آورده و این بزرگان از دست این ظالمان به کوه ها و بیابان ها پناه می بردند و در همان مکان شهید می شدند.

وی وجود امامزادگان مختلف در استان را نشان از هویت دینداری مردمان این دیار دانست و افزود: مردم از زمان های دور با وجود خلفای ستمگر با چنگ و دندان آرامگاه این امامزادگان را حفظ کرده و آباد می کردند.

وی ادامه داد: امروز داعش قصد دارد تا مرقدهای مطهر اهل بیت(ع) و فرزندان آنان را از بین ببرد چرا که خوب می داند ما شیعیان از اهل بیت درس میگیریم و همواره امامزادگان محل اجتماع شهادت طلبان و ایثارگران هستند.

مصائبی تاکید کرد: طبق آیات صریح قرآن کریم پیروزی نهایی از آن مسلمانان خواهد بود .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی در پایان با اشاره به کار سنگین و تاثیر گذار خبرنگاران خاطرنشان کرد: در حال حاضر رسانه های معاند می خواهند تا افکار مردم جهان را نسبت به اسلام بدبین کرده و منحرف کنند، در این وادی خبرنگاران متعهد وظیفه خطیری دارند تا با پوش خبری و تولید اخبار صحیح در برابر این معاندین بایستند.

گفتنی است در پایان این مراسم از جمعی از اصحاب رسانه با حضور آیت الله آل هاشم، امام جمعه موقت تبریز تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :