کدخبر : 12247 |

تجلیل از حافظان و یاوران موقوفات در آمل


واقفان، یاوران و حافظان وقف و موقوفات شهرستان آمل در همایش روز ملی بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه تجلیل شدند.

به گزارش بقاع نیوز ، همایش روز ملی بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه شامگاه دوشنبه در سالن اجتماعات مرکز فرهنگی و قرآنی بصیرت آستان امامزاده ابراهیم (ع) این شهرستان برگزار شد.
تجلیل از ۶۰ نفر از واقفان، یاوران و حافظان وقف و موقوفات شهرستان آمل از امامزادگان و بقاع مختلف شهری و روستایی با حضور مسؤولان دنبال شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل در این مراسم، اظهار کرد: شهرستان آمل یکی از شهرهای شاخص در زمینه تعداد بقاع متبرکه و امامزادگان است.
حجت‌الاسلام رسول علیخانی افزود: مردم این شهرستان به مسئله وقف و موقوفات توجه دارند هر چند بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند.
وی بیان کرد: ۴۹۲ موقوفه و بیش از ۳۶ هزار رقبه در شهرستان شناسایی شدند که تعداد رقبات این شهرستان از کل رقبات برخی استان‌های کشور بیشتر است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با اشاره به لزوم برداشتن گام‌های اساسی جهت ترویج فرهنگ وقف و موقوفات در جامعه، اظهار کرد: ۱۰۵ بقعه متبرکه در این شهرستان مکان‌های مناسبی برای عرض ادب و دلدادگی مردم ولایت‌مدار به اهل بیت(ع) و نوادگان‌شان هستند.
این مسؤول با اشاره به با عزم جدی امام جمعه آمل در بازگشایی‌ بقعه متبرکه میربزرگ، یادآور شد: این بقعه باید برای گردشگران داخلی و خارجی همیشه مهیا بوده تا از فضای معنوی، مذهبی، تاریخی و قدم بنای آن بهره لازم برده شود.
علیخانی با اشاره به راه‌اندازی و فعالیت چشمگیر مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت، گفت: این مرکز بزرگ با امکانات مجهز و هزینه بیش از یک میلیارد تومانی در جوار آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) هم‌اکنون یکی از بهترین مکان‌ها برای آموزش مفاهیم قرآنی و دینی است.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :