کدخبر : 12121 |

علی رغم فتوای امام(ره) شاهد مظلومیت موقوفات هستیم


رئیس اداره اوقاف سراب گفت: متاسفانه علی رغم فتوای امام(ره) شاهد مظلومیت موقوفات هستیم .

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام عزالدین تقی زاده در نشست مشترک و تخصصی کارگزوه ثبتی شهرستان سراب با تقدیر از همت فرماندار سراب برای احیای موقوفات در جهت صیانت از فدک اهل بیت(ع) اظهار کرد: انتظار داریم در صدور اسناد مالکیت موقوفات تسریع صورت گیرد.

وی افزوذ: تلاش در تسریع ثبت سند موقوفات و تلاش در این راستا کمتر از خود وقف نیست چرا که موجب صیانت از موقوفات می شود.

وی با اظهار تاسف از موقوفه خواری گفت: حتی تصور امامزاده خواری علی رغم وجود سند را نداشتیم که متاسفانه با بررسی ها متوجه شدیم علی رغم صدور سند در سال ۱۳۱۵ برای امامزاده کوچک سراب از ۴۰ سال پیش و در زمان طاغوت توسط شهردار وهابی مسلک وقت سراب به مکان وقفی این امامزاده تعرض شده و از بین رفته که احیا خواهیم کرد.

رییس اداره اوقاف سراب ادامه داد: با وجود اینکه این امام زاده از بین رفته ولی هنوز جایگاه معنوی آن باقی است و اگر میراث ماندگار اهل بیت(ع) صیانت نشود ظلم به فدک اهل بیت(ع) خواهد شد.

تقی زاده با ابراز تاسف از اینکه علی رغم فتوای امام(ره) شاهد مظلومیت موقوفات هستیم، گفت: ۲۰ درصد موقوفات سراب فاقد سند هستند .

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۰ مورد وقف در شهرستان سراب به ثبت رسیده است که نیاز به صدور سند دارد.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از اقدامات ثبت اسناد و املاک شهرستان سراب گفت: ۴مورد سند در سال ۹۲ , ۲۰ مورد در سال ۹۳ و ۴۸ مورد سند در سال ۹۴ برای موقوفات سراب صادر شده که در ۵ ماهه سالجاری ۲۰ مورد سند صادر شده که نشان از اهتمام همکاران این اداره دارد.

تقی زاده در خواست کرد: در راستای تبدیل سندهای دفترچه ای به تک برگ همچنین احیای موقوفه گوهرخانم اسفستان که دو دانگ از کل روستا را شامل می شود اهتمام ویژهای شود.

وی وجود ۱۰ موقوفه از بانوان سرابی با وجود داشتن خانواده متمکن را سند افتخاری بر پیشانی بانوان سرابی عنوان کرد.

تقی زاده از بنیاد مسکن و انقلاب شهرستان سراب توجه به موقوفات در طرح های هادی را خواستار شد که گاه عدم توجه موقوفات را از بین می برد که عواقب شرعی دارد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :