کدخبر : 12110 |

همایش استانی تکریم امامزادگان با محوریت بزرگداشت حضرت شاه حمزه(ع) در قم برگزار می‌شود


همایش استانی تکریم امامزادگان با محوریت بزرگداشت حضرت شاه حمزه(ع)، ۱۸ مرداد همزمان با پنجم ذیقعده در حرم مطهر ایشان برگزار می‌شود.

به گزارش بقاع نیوز، پنجم ذیقعده روز بزرگداشت مقام امامزادگان در تقویم رسمی کشورمان نامگذاری شده است، بر همین اساس، در استان‌ها و شهرهای مختلف و در بقاع متبرکه شاخص، مراسم و همایش‌های مختلفی به همین منظور برگزار می‌شود.

در استان قم هم با توجه به وجود حرم‌های مختلف امامزادگان واجب‌التعظیم که برخی از آنها فرزندان بلافصل ائمه اطهار(ع) هستند، این همایش‌ها باشکوه فراوان برگزار می‌شود.

امسال همزمان با پنجم ذیقعده (۱۸ مرداد) همایش استانی گرامیداشت مقام امامزادگان با محوریت حضرت شاه حمزه(ع) در حرم مطهر این امامزاده که از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) هست برگزار خواهد شد.

علت انتخاب این امامزاده نیز، اعتقاد راسخ مردم قم به حضرت شاه حمزه(ع) و مراجعات فراوان به حرم مطهر ایشان است.

در تاریخ قم، این بقعه متبرکه محلی برای رفع و رجوع دعاوی حقوقی مردم نیز بوده به نحوی که برای قسم دادن، مکانی معتبر به شمار می‌رفته و هیچ کس در جوار ضریح مطهر ایشان، قسم دروغ یاد نمی‌کرده است.

گفتنی است آخرین جلسه هماهنگی برای برگزاری هرچه بهتر این همایش، روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه با حضور مسئولان اداره کل اوقاف قم و اعضای هیئت امنای آستان حضرت شاه حمزه(ع) برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی عزیزی معاون فرهنگی اوقاف استان قم نیز به عنوان دبیر همایش در این جلسه حضور خواهد داشت.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :