کدخبر : 12083 |

همزمان با دهه کرامت ساختمان سه امامزاده در لرستان افتتاح می شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان:از افتتاح ساختمان سه امامزاده همزمان با دهه کرامت در این استان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام خاکباز گفت: در حال حاضر ساختمان امامزاده ابراهیم روستای تنوردر ، ساختمان امامزاده شریفه خاتون روستای چنار و ساختمان امامزاده پیرخلیل روستای ژان شهرستان دورود و پروژه آیینه کاری امام زاده محمدحسن الیگودرز آماده بهره برداری شده اند.

وی با بیان اینکه ساختمان امام زاده ابراهیم روستای تنوردر با صرف یک میلیارد ریال احداث شده، افزود: ۵۰ درصد از اعتبار احداث ساختمان این امامزاده توسط خیرین و ۵۰ درصد آن نیز توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تامین شده است.

به گفته وی برای ساختمان امامزاده شریفه خاتون روستای چنار دورود نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

حجت الاسلام خاکباز با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز برای احداث و مرمت ساختمان امامزاده پیرخلیل روستای ژان هزینه شده، اضافه کرد: اعتبار احداث ساختمان این امام زاده نیز توسط یک خیر دورودی تامین شده است.

وی افزود: همچنین اعتبار پروژه آیینه کاری ساختمان امام زاده محمد حسن الیگودرز توسط یک خیر نجف آبادی تامین شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان از برگزاری مراسم بزرگداشت امام زادگان استان به عنوان مهمترین برنامه این اداره کل در دهه کرامت نام برد و گفت: مراسم بزرگداشت یک امام زاده به صورت روزانه در هر شهرستان برگزار می شود.

خاکباز خاطرنشان کرد: ۱۰۸ امام زاده در استان لرستان وجود دارد.

وی از برگزاری طرح نشاط معنوی به عنوان یکی دیگر از برنامه های این اداره کل در دهه کرامت یاد کرد و افزود: طرح نشاط معنوی با حضور ۳۰ مبلغ اعزامی از استان قم در ۴۶ امامزاده استان لرستان برگزار می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: برگزاری اردوهای یک روزه به منظور پر کردن اوقاف فراغت دانش آموزان، تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع)، اجرای برنامه های جشن میلاد ائمه اطهار (ع)، برپایی غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی و اقامه نماز جماعت از جمله برنامه هایی هستند که در قالب طرح نشاط معنوی در امام زادگان استان اجرا خواهند شد.
۱۴ تا ۲۴ مردادماه به نام دهه کرامت نامگذاری شده است.

انتهای پیام /

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :