کدخبر : 12086 |

همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان مازندران برگزار می شود


حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از یک هزار و ۲۲۲ بقعه متبرکه و امامزاده در دل استان خبر داد و گفت ،به همین خاطر این استان را دیار علویان می نامند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام ستار علیزاده عنوان کرد: استان مازندران از یک هزار و ۲۲۲ بقعه متبرکه و امامزاده میزبانی می کند و به همین خاطر این استان را دیار علویان می نامند.

وی بیان داشت: دهه کرامت با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و با جشن میلاد امام رضا (ع) به پایان می رسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه پنجم ذی‏‌القعده به عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شده است، اضافه کرد: استان مازندران در میزبانی از امامزادگان رتبه دوم کشور را به‌ خود اختصاص داد.

این مسئول از برگزاری همایش تکریم و بزرگداشت اما‌مزادگان استان خبر داد و تصریح کرد: این مراسم روز دوشنبه هفته آینده در امامزاده یوسف (ع) شهرستان بهشهر برگزار می شود.

علیزاده با بیان اینکه همه شهرهای استان میزبان همایش بزرگداشت امامزادگان هستند، تصریح کرد: در ایام دهه کرامت ۲۱ همایش تکریم امامزادگان استان در مازندران برگزار می شود که شاخص ترین آن در بهشهر برگزار می شود.

وی عنوان کرد: در این همایش ها نمایشگاه های فرهنگی، دستاوردهای اوقاف در حوزه بقاع متبرکه و موقوفات برپا و همایش زیر سایه خورشید برگزار و خادمین، هیأت امنا و مدیران برتر بقاع متبرکه تجلیل می شوند.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :