کدخبر : 12053 |

۳۳۶ جلد سند مالکیت موقوفات مازندران اخذ شد


معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ۳۳۶ جلد سند مالکیت موقوفات استان در ۴ ماهه سالجاری اخذ شد که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.

به گزارش بقاع نیوز، مجتبی باقرزاده گفت: تعداد ۳۳۶ جلد سند مالکیت موقوفات استان در ۴ ماهه سالجاری اخذ شد که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.

وی افزود: سنددار شدن موقوفات مهم‌ترین گام در جهت جلوگیری از تعدی و تعرض به موقوفات و موقوفه خواری است.

باقرزاده تصریح کرد: یکی از مواردی که اخذ سند موقوفات را با کندی مواجه کرده است هزینه‌های نقشه برداری در طرح مالکیت است و با وجود این‌که قانون اخذ هزینه نقشه‌برداری را معاف کرده اما در عمل رعایت نمی‌شود.

وی با بیان این‌که مازندران در اخذ سند مالکیت در کشور پیشتاز بوده، افزود: بنیاد مسکن نیز برای اخذ سند موقوفات در مناطق روستایی تعلل کرده و این روند را کند کرده است.

این مسئول اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار پسندیده اداره کل اوقاف اقدام به سنددار کردن امامزادگان در جهت حفظ و جلوگیری از تعرض به محدوده آن است که متاسفانه مقاومت و عدم همکاری بومیان مانع از تسریع در این امر شده است.

وی افزود: هدف از اداره کل اوقاف از سنددار کردن امامزادگان تنها جلوگیری از تعرض در سال‌های آینده است نه این‌که بخواهیم به نام اوقاف ثبت بزند و در آن دخل و تصرف کند، بلکه معتقدیم با این مهم امامزادگان به دست مردم اداره می‌شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :