کدخبر : 12014 |

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان معرفی شد


حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کردستان معرفی شد.

به گزارش بقاع نیوز، آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان ظهر امروز با حضور مسئول سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، معاونان وی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان و جمعی از واقفان و متولیان موقوفات استان در سنندج برگزار شد.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کردستان در این مراسم اظهار کرد: امروز هزار و سیصد و پنجاه و یکمین روز فعالیت من در کردستان است و افتخار می‌کنم که طی این مدت با همراهی کارکنان خدوم اوقاف استان توانسته‌ایم خدمات ارزنده‌ای را به مردم متدین و نوع‌دوست کردستان ارائه کنیم.

سلمان روحی افزود: اکنون در استان کردستان ۶۸۰ واقف به امر خداپسندانه وقف می‌پردازند که ۱۶ نفر از آنان خانم هستند.

وی خاطرنشان کرد: در کردستان هزار و ۸۴۰ موقوفه و ۱۶هزار و ۷۴۵ رقبه وجود دارد و در شش شهرستان دارای دفتر نمایندگی هستیم.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: ۹۰ درصد موقوفات استان مربوط به مساجد است و در کردستان ۲ هزار و ۵۰ مسجد، ۱۰۶ مکان مذهبی و چهار قرآن تاریخی وجود دارد.

روحی خاطرنشان کرد: در جریان سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کردستان ۶ پروژه مصوب شد که پنج مورد به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: تعیین تکلیف بیش از ۱۹ هزار هکتار از اراضی اختلافی با منابع طبیعی، راه‌اندازی معدن موقوفه سنگ آهن سقز و راه‌اندازی جایگاه سوخت دو منظوره موقوفه قرآن و عترت از جمله اموری بوده که در این مدت اجرایی شده و زمینه را برای اشتغال‌زایی ده‌ها جوان کردستان فراهم کرده است.

روحیی اظهار داشت: با مساعدت رئیس سازمان و همراهی مسؤولان استانی برای بیش از ۱۸۰ روحانی و خادم مسجد در سنندج پرداختی ثابت ماهیانه و حمایت بیمه‌ای محقق شد.

وی همچنین از شرکت بیش از ۲۰ هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآنی در سه سال اخیر خبر داد و افزود: ۱۷۰ مربی قرآنی اکنون با این اداره‌کل همکاری دارند و با موقوفه بزرگ قرآن و عترت استان دغدغه بسیاری از فعالان قرآنی رفع شده است.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کردستان نیز اظهار کرد: احیای موقوفات، حفظ و صیانت از موقوفات کنونی و تلاش برای ایجاد موقوفات جدید از جمله اولویت‌های کاری بنده در کردستان خواهد بود.

وی افزود: در صورت تحقق درآمدهای موقوفات در استان کردستان می‌توانیم به توسعه خدمت‌رسانی به مردم و حمایت از نیازمندان در استان امیدوار شویم و برای تحقق این مهم تمام توان خویش را به کار خواهیم برد.

گفتنی است، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کردستان در سوابق اجرایی خود مدیرکلی اوقاف استان ایلام و معاون اوقاف استان قزوین را دارد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :