کدخبر : 12021 |

آیت الله صالحی مازندرانی، استوانه ای از تقوا بود


سید علی خمینی، نوه معمار کبیر انقلاب اسلامی از آیت الله صالحی مازندرانی به عنوان استوانه ای از تقوا یاد کرد و گفت: مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در عرصه بین المللی بر عزت اسلام تاکید دارد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام سید علی خمینی، نوه معمار کبیر انقلاب اسلامی، روز گذشته (۹ مرداد) در مراسم بزرگداشت آیت الله صالحی مازندرانی و شهدای روحانیت در مصلی قائمشهر گفت: آیت الله صالحی مازندرانی از شاگردان حضرت امام صادق(علیه السلام) بود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت جعفر(علیه السلام) که مردم، تقوا پیشه کنید و کسی که شما را امین خود قرار می دهد در حق او، خیانت نکنید بر اجرای آن، تاکید کرد.

حجت الاسلام خمینی اظهار کرد: سخن درباره تقوی بسیار است و بنیان تقوا بر انجام واجبات و ترک محرمات است که خدا به دستور آنها، سفارش کرد.

وی بیان کرد: برای کسب مدارج عالی به دنبال راه های عجیب و غریب نباشید بلکه با انجام واجبات و ترک محرمات به تقوای الهی، نائل می شوید.

این مدرس حوزه با اشاره به اینکه وزن و میزان تقوای هر کس به اندازه اعمال اوست، ابراز کرد: علما، صحبت های زیادی درباره تقوا دارند و به راستی که آیت الله صالحی مازندرانی، استوانه ای از تقوا و اهل بیت(علیهم السلام) به شمار می رفت.

وی گفت: مسئله دوم بعد از تقوا بر شما باد کسانی که چیزی را در نزد من به امانت گذاشتند، امانت را به ارزش همان امانت، انجام دهید.

حجت الاسلام خمینی اظهار کرد: کسی، حق و امانتی در نزد من دارد، باید ادای امانت کرد و این مهم در فقه مورد توجه قرار گرفته است که امانت را به امانتدار برگرانده شود.

وی بیان کرد: مسئولیت در نظام اسلامی و تمام نظام ها از بخش های امانت است و مسئول باید حافظ آبروی مردم باشد و نباید هر طور دوست دارد، عمل کند زیرا او امین، محسوب می شود.

نوه امام خمینی(رحمت الله علیه) ابراز کرد: برخورد با فیش های حقوقی برای ما و سایر مسئولین، درس آموز است و این فیش های حقوقی نباید ناامیدکننده مردم از نظام شود.

وی گفت: منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، حقوق های نجومی را در واقع هجوم به ارزش ها دانستند چرا که مسئولیت در نظام اسلامی، ارزشی ندارد زیرا ارزش به تقوا و خدمت است.

حجت الاسلام خمینی اظهار کرد: فیش های حقوقی، هجوم به ارزش ها است و همه بدانند که این موضوع از استثناعات است و اکثر مسئولین دستگاه ها، پاک دست هستند به جز تعدادی که نظام اسلامی با آنها، برخورد می کند.

نوه پیر جماران بیان کرد: انسان های پاک دست در نظام اسلامی، زیاد هستند اما عده ای خائن و فاسق وجود دارند که باید آنها را غربال کرد زیرا یک مورد آنها در این نظام، بسیار است.

وی با اشاره به اینکه دشمن از اول انقلاب منتظر ایجاد اختلاف و بزرگ نمایی آن بود، گفت: اگر مسئولی فساد کند، جلوی فساد را می گیریم و قوه قضائیه به پاسخ آن اهتمام دارد و نباید مردم را به انقلاب، ناامید کرد.

نوه امام خمینی(رحمت الله علیه) با بیان اینکه مسائل شرعی، مسائل مورد بحث بخش سوم است، اظهار کرد: هر چیزی را که خدا واجب کرده، مسائل شرعی به شمار می آید و این نماز و روزه، امانت محسوب می شود.

این مدرس حوزه، حفظ اسرار مردم را مهم دانست و بیان کرد: اسرار مردم نزد ما، امانت است و به نزدیک ترین افراد هم نباید بازگو شود و نظام اسلامی ایران به همت نیروهای سپاهی و انتظامی، امن است و جز برخی نهادها، احد و نهاد دیگری به بررسی اطلاعات و شنود آن، اجازه ندارد.

وی با بیان اینکه رسانه ها، هوشیار باشند و خدا را حافظ و حاضر بر کارهایشان بدانند و حافظ آبروی دیگران باشند، ابراز کرد: در انتخابات سال آینده اسرار مردم، فاش نشود چرا که این مهم یکی از مصادیق مسئله امانت است چرا که اسرار مردم به نوعی امانت، محسوب می شود.

نوه پیرجماران، امانت دانستن اعضای بدن را مسئله پنجم دانست و اظهار کرد: ما حق ضرر رساندن به هر قسمت از بدن را نداریم و آن، حرام شرعی به شمار می آید زیرا مال ما نیست مگر خدا بگوید که برو از اعضای بدن خود بگذر و امانت را برای خدا، بده که شهدا و جانبازان، مصادیق و اجرا کننده این مهم هستند.

وی بیان کرد: ششمین مصداق امانت، نَفس انسان است که باید عزت نفس خود، کشور، اسلام و شیعه را حفظ نماییم کسی هم حق بازی کردن با نفس ما را ندارد.

حجت الاسلام خمینی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) در عرصه بین الملل بر عزت اسلام، تاکید دارند که از ابتدای انقلاب با عزت نفس با مسائل مختلف، روبرو شدیم و اکنون چگونگی حفظ این امت الهی را بر عهده داریم.

نوه خمینی با اشاره به اینکه هر کس در هر جایگاهی قدردان نعمت خدا باشد، گفت: در ۲۰۰ سال گذشته، نظامی مستحکم تر از نظام اسلامی ایران و به رهبری امام خامنه ای(مد ظله العالی) نداشته ایم.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :