کدخبر : 11956 |

کنگره ملی بزرگداشت سید جلال الدین اشرف در گیلان برگزار می شود


کنگره علمی و پژوهشی سید جلال الدین اشرف درآستانه اشرفیه گیلان برگزار می شود.

به گزارش بقاع نیوز، محمد محرابی رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف با اعلام این مطلب اظهار داشت: برگزاری کنگره های بزرگداشت امامزادگان در سراسر کشور یکی از اصلی ترین برنامه های سازمان اوقاف وامور خیریه در راستای بزرگداشت مقام و منزلت این امامزادگان عظیم الشان و تبدیل آستان مقدس این بزرگواران به قطب فرهنگی است.

وی بیان کرد: برگزاری نخستین کنگره ملی امامزادگان در اصفهان نیز با استقبال مردم و جامعه علمی کشور به خصوص علما و مراجع عظام تقلید مواجه شد و اقدام فاخر و ارزشمندی بود.

رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز کنگره های ملی حضرت بی بی حکیمه درگچساران، حضرت موسی بن کاظم(ع) در طبس و محمد هلال بن علی(ع) درآران و بیدگل اظهار داشت:سازمان اوقاف و امور خیریه در این راستا امسال کنگره ملی سید جلال الدین اشرف را درآستانه اشرفیه گیلان برگزار خواهد کرد.

وی ادامه داد:مقدمات برگزاری این کنگره در حال انجام است و به امید خدا در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهد شد وزمان و مکان و برنامه های جنبی آن اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف خاطر نشان کرد:در همین راستا، امسال کنگره امامزاده سید بهلول خوی هم در استان آذربایجان غربی در اواخر سال برگزار خواهد شد.

محرابی اظهار داشت:مقدمات این کنگره در حال انجام است و در این راستا بزودی فراخوان آن منتشر خواهد شد.

وی در مورد زمان برگزاری این کنگره تاکید کرد:زمان برگزاری ان بستگی به استقبال جامعه علمی دارد و ممکن است اواخر امسال یا اوایل سال اینده برگزار شود.

رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف در پایان تصریح کرد:در این راستا سایر استان ها نیز پیشنهادهایی را برای برگزاری کنگره های ملی ارائه کرده اند که در حال بررسی آن هستیم.

محرابی تصریح کرد: امسال نیز سازمان اوقاف همچون سال های گذشته به مناسبت پنجم ذی القعده که به عنوان روز ملی تجلیل و تکریم امامزادگان نامگذاری شده است معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف علاوه بر اجرای برنامه های متنوع دهه کرامت در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، برای بزرگداشت امامزادگان شاخص کشور کنگره بزرگداشت برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :