کدخبر : 11947 |

کمک ۱۱۰ میلیاردی مازندرانی‌ها به بازسازی عتبات عالیات


مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت: از سال ۸۳ تا کنون در استان مازندران ۱۱ میلیارد تومان وجه نقد برای بازسازی عتبات عالیات جمع‌آوری شده است.

به گزارش بقاع نیوز، «محمدحسن اصغری» در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان استان مازندران گفت: از سال ۸۳ تا کنون در استان مازندران ۱۱ میلیارد تومان وجه نقد برای بازسازی عتبات عالیات جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد کمک‌ها به عتبات عالیات از طبقه متوسط به پایین جامعه است، افزود: ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جواهرات، ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کالا و یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان خدمات و نیروی انسانی از دیگر کمک‌های استان مازندران از سال ۸۳ تا کنون برای بازسازی عتبات عالیات بوده است.

مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه همه کشورها در ساختن عتبات و عالیات تلاش دارند، تصریح کرد: در سال ۸۲ وضعیت حرم در کربلا فاقد هر گونه امکانات اولیه و بهداشتی بود، اما با نذورات مردم جهان اکنون تا ۹۰ درصد از بازسازی تمام شده و در حال توسعه حرم هستیم.

وی افزود: برای باز کردن راه کربلا ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید از مازندران تقدیم شد و رزمندگان با شعار “یا شهادت یا زیارت” در هشت سال جنگ تحمیلی بر دشمن فائق شدند؛ سخن آنها این است که ما با نثار خون خود راه بسته کربلا را باز کردیم و شما با ایثار مال خود این حرم ها را نگهداری کنید.

وی با بیان اینکه بازساری حرم‌ها به سرعت در حال انجام است، افزود: عده‌ای در استان بدون حقوق و مواجب جمع شدند و فقط اطلاع‌رسانی می‌کنند که سفره‌ای پهن شده و هرکس تمایل دارد از این فرصت برای ذخیره آخرت خود بهره ببرد و بدانید که حرم‌ها منتظر نمی‌مانند و در سراسر جهان همه شیعیان بسیج شدند و بهتر است ما نیز از غافله عاشقان اهل بیت عقب نمانیم.

مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت: صحن مبارک حضرت زهرا(س) در حال ساخت است و و برای هر متر مربع ۳ میلیون تومان هزینه نیاز است؛ خشت گنبد امام حسین(ع) نیز در حال بازسازی است که هر خشت آن ۲ میلیون و ۱۵۰ هزارتومان هزینه ساخت دارد که افراد می توانند با پرداخت آن سند افتخارش را به نام خود بزنند.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناوینعتبات عالیاتاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :