کدخبر : 11944 |

محله صادقیون سیاه پوش امام صادق علیه السلام گردید


از آنجایی که رنگ سیاه در مکتب اهل بیت، فقط در مصائب و سوگواری ها مورد استفاده قرار گرفته است وسیاه پوشى شیعیان در عزاداری،‌ یک نوع اظهار محبت و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت علیهم‌السلام و اظهار همدردى با صاحب عزاى اصلى و حجت الهى حضرت حجت ابن الحسن المهدى (ارواحنا فداه) است. روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق رفسنجان سیاه پوش مولا و مقتدایشان حضرت صادق الائمه علیه السلام گردید. هرساله در ایام صادقیه به مدت ۵ روز این روستا سیاه پوش میگردد.

به گزارش بقاع نیوز در ایام جانسوز شهادت امام صادق علیه السلام محله صادقیون غرق در ماتم و عزا میگردد. و روستا یکپارچه رنگ حزن و اندوه به خود میگیرد. محبان و ارادتمندان به امام صادق علیه السلام و خاندان عصمت و طهارت (علیه السلام ) رسما عهدار رسما شده و در فراق محبوب اشک ماتم می ریزند.

ندای عاشقانه یا صادق الائمه علیه السلام مردم ولایتمدار ومحله صادقیون در بلوار امام صادق علیه السلام طنین انداز شد و ارادتمندان به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در محله صادقیون با آغاز ایام صادقیه با سیاهپوش کردن بلوار مزین به نام مقدسش اقدام به برپایی مجالس روضه خوانی کرده و با سینه زنی و نوحه خوانی به سوگواری شهادت حضرت صادق الائمه علیه السلام می پردازند.

ارادتمندان اهل بیت درحسن اباد صادق الائمه علیه السلام نوق رفسنجان از ابتدای بلوار امام صادق علیه السلام تا ابتدای بلوار امام علی علیه السلام فیض آباد مسیر راه با نصب پرچمهای مشکی و تابلوهای عرض تسلیت سیاهپوش کردند و با این عمل خداپسندانه خود عشق و ارادت خود را با خاندان پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) نشان دادند.

حضور نوجوانان و جوانان در ایام صادقیه نیز از نکات مهم برنامه عزاداری بود که این پیام را به همگان می رساند که آینده سازان ایران اسلامی هیچگاه دست از ارزش های اسلامی برنمی دارند.

خادمین افتخاری بنایشان براین بوده در صادقیه باید به گونه ای عمل شود که کمتر باعث اذیت مردم شوند، در مسیر جاده راه را باز کنند ماشینها بتواند به راحتی عبور کند راه بندان نشود و سد معبر نگردد و برای تبلیغات صدای بلندگوها باعث اذیت مردم نگردد. و ایستگاههای پذیرایی جایی نصب گردد که مانع تردد دیگران نگردد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :