کدخبر : 11953 |

حضور قریب به ۵۰ هزار قرآن آموز در طرح تربیت حافظان قرآن استان کرمان


معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اعلام کرد: طی ۵ سال گذشته بیش از ۴۷ هزار نفر در کلاس های طرح تربیت حافظان قرآن کریم اوقاف شرکت کردند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام سید رضا فاطمی گفت: طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم از سال ۹۱ در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در کشور توسط سازمان اوقاف طرح ریزی و اجرا شد.

وی افزود: سازمان اوقاف کشور با توجه به سیاست های سازمانی خود جهت اجرای این طرح با هدف استفاده بهینه و حداکثری از فضای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و تبدیل آن ها به قطب فرهنگی اقدام به تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم در کشور گام برداشت.

حجت الاسلام فاطمی با بیان اینکه طی ۵ سال گذشته و در راستای اجرای کلاس های این طرح بیش از ۴۷ هزار قرآن آموز در کلاس های طرح تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کردند؛ گفت: با توجه به حضور بیش از ۷ هزار نفر در کلاس های مرحله پنجم این طرح؛ ۳۰۰مربی مجرب و آموزرش دیده کار تدریس در کلاس‌های این طرح را عهده‌دار هستند که در راستای سطح آگاهی‌های مربیان طرح حفظ تعداد ۸۰مربی در اوایل سال جاری جهت شرکت در دوره های تخصصی آموزشی از سوی سازمان اوقاف به استان قم اعزام شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف کرمان بیان داشت: پنجمین مرحله آزمون این طرح قرآنی در ۱۱ رشته حفظ در اسفند ماه امسال در ۲ بخش شفاهی و کتبی برگزار می شود که بر اساس برنامه های بلند مدت این طرح نفرات برتر در این آزمون علاوه بر حضور در کلاس های ششم این طرح، گواهینامه معتبر حفظ قرآن کریم توسط سازمان اوقاف را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :